ENDEFRRUPLNLSPIT

POSEC a VZP zve občany Frýdlantu na Den zdraví

Den zdraví 2007

Letos již pošesté pořádá Poradní a setkávací centrum ve spolupráci s Krajskou pobočkou Všeobecné zdravotní pojišťovny Libereckého kraje tradiční Den zdraví. V úterý 15. dubna mohou zájemci z řad zaměstnanců Městského úřadu Frýdlant a rovněž z řad veřejnosti podstoupit orientační preventivní měření hodnot krevního tlaku, hladiny cholesterolu a tělesného tuku. Akce se opět uskuteční v Poradním a setkávacím centru v Děkanské ulici.

Pro veřejnost je vymezen čas od 12:30 do 16:00 hod. Je vhodné, aby si zájemci o měření, kteří se účastnili akce v předchozích letech, s sebou přinesli průkazky se zaznamenanými parametry. Tak jako každý rok budou mít možnost diskutovat o naměřených hodnotách s přítomným revizním lékařem VZP MUDr. Miloslavem Ferlesem.

Den zdraví se koná jako připomínka dubnového Světového dne zdraví a jeho smyslem je motivovat občany ke zdravému o odpovědnému způsobu života. „ČR patří mezi země s nejvyšší úmrtností na kardiovaskulární choroby. Onemocnění je mimo jiné podmíněno problémy metabolismu. Zatímco dříve byli lidé ohrožovaní a umírali nejvíce na infekční nemoci, ve válkách na podvýživu, dnes více než padesát procent lidí umírá na nemoci srdečně-cévního systému. Velmi častou chorobou u nás je také cukrovka - diabetes mellitus,“ upřesnil člen Zastupitelstva města Frýdlant Miloslav Ferles.

Frýdlant, 18/3/08
Ing. Jitka Sochová, vedoucí projektu POSEC

26.3.2008 13:44:26 | přečteno 1495x | sochova

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load