ENDEFRRUPLNLSPIT

Poradní a setkávací centrum ve Frýdlantě bude na jednom místě

logo POSECu

Od ledna 2009 budou všechny poradny Poradního a setkávacího centra ve Frýdlantě už na jednom místě a to na Havlíčkově nám. č. p. 304. Poradna dětské psycholožky Mgr. Kozákové a poradenství pro dospívající a dospělé Mgr. Pavelčáka se přestěhuje z Domu dětí a mládeže hned na začátku ledna.

V úterý 30. září 2008 bylo Poradní a setkávací centrum v původním prostoru v Děkanské ulici v rohu náměstí T. G. M. naposledy. Zařízení bylo rok podporováno z fondů Evropské unie a dva roky udržováno z rozpočtu Města Frýdlant, ze státních dotací a z darů sponzorů. V roce 2008 se Město Frýdlant rozhodlo projekt zjednodušit a přestěhovat. Vše z úsporných důvodů.

POSEC se zabývá pomocí, poradenstvím a provázením lidí z Frýdlantského výběžku, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Změnu za žádného ze svých klientů POSEC neprovede, ani nečiní žádné konkrétní kroky (nic za něj neudělá), jen situaci z nadhledu odborníka rozebere. Poradce POSECu nabídne odbornou pomoc a možnosti řešení. Rozhodnutí a práci na změně nechává vždy na klientovi, poskytuje jen provázení. Mezi klienty POSECu například patří lidé, kteří mají problémy se svou závislostí nebo se závislostí svých blízkých, mají rozvířenou rodinnou situaci, potíže v práci či bydlišti, krizi v partnerském vztahu nebo starost se „zlobivými“ dětmi nebo problém se sebou samým. Za pět let trvání projektu POSECu prošlo jeho programy více než tisíc klientů.

Klienti se mohou objednávat i nadále na telefonních číslech jednotlivých poraden, které získají např. na letáčcích v podatelně MěÚ Frýdlant. Styk s veřejnosti a podávání informací je zajištěno na tel. 720 168 793 vždy v úterý od 8 do 12 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Klienti Občanské poradny, kterou zajišťuje obč. sdr. „D“, se mohou objednávat přímo u poradce Jana Samšiňáka na tel. 775 077 234 a to v pondělí a v pátek od 9 do 21 hodin.

O šestý z pevných programů POSECu, Program Pět P, projevil zájem Dětský domov ve Frýdlantě, pokud vše dobře dopadne, děti se budou moci se svými dobrovolníky setkávat právě tam.

ikona souboruTabulka s rozvrhem programů POSECu.

Frýdlant 29/12/08
Mgr. Alena Švejdová, vedoucí odboru kanceláře úřadu MěÚ Frýdlant, tel. 482 464 066

29.12.2008 12:04:17 | přečteno 924x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load