Počet uživatelů drog vzrůstá i ve Frýdlantě

Odborníci z dobře zavedených organizací z oblasti terciární prevence, učitelé a sociální pracovníci, ale i policisté varují před nárůstem počtu uživatelů drog. Frýdlant a Frýdlantský výběžek má svá specifika, která jsou dána na jednu stranu jeho odlehlostí od velkých měst republiky, ale na druhou stranu jeho přiléhavostí k Polsku a blízkosti k Německu.

ikona souboruČlánek z Mladé fronty Dnes naznačuje situaci v Libereckém kraji.

Frýdlant se dlouhodobě staví jako město, které netoleruje kouření, požívání alkoholu a užívání drog u dětí a mládeže do 18 let. Jak se mu právě zde daří, ukáží např. výstupy z ikona souborukonference POSEC a KADDEMF ve čtvrtek 10. dubna 2014 v městském kině nebo Výroční zpráva o protidrogové politice města Frýdlant, která se právě nyní zpracovává.

Frýdlant 20/03/2014

20.3.2014 19:41:53 | přečteno 303x | Mgr. Alena Švejdová