ENDEFRRUPLNLSPIT

Nadace EURONISA předala Frýdlantu výtěžek sbírky „Pozvedněte slabé“!

foto frydl

Nadace EURONISA ukončila už 6. ročník veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“. Cílem této sbírky je podpora sociálních a vzdělávacích organizací na českém území Euroregionu Nisa (Liberecký kraj a oblast Šluknovského výběžku).

Sbírka „Pozvedněte slabé!“ se koná od roku 2003 na pomoc postiženým, starým, nebo opuštěným lidem, zneužívaným a zanedbávaných dětem a dětem v tísni. Prostředky získané v konkrétním městě jsou poskytnuty místním neziskovým organizacím a dárci předem ví, komu a na co přispívají.

euronisa2, obrázek se otevře v novém okně

radní LK Pavel Petráček zodpovědný za odbor sociálních věcí a problematiky menšin, vpravo ředitel NADACE EURONISA Ing. Aleš Rozkovec

Podobně jako v 5. ročníku se pod hlavičkou této sbírky uskutečnil v záři minulého roku „Primátorský den solidarity“. Výtěžek z této akce byl znovu určen na nákup polohovacích lůžek pro Oddělení dlouhodobě nemocných Krajské nemocnice Liberce.

euronisa, obrázek se otevře v novém okně

zástupci organizací, které byly poděleny z vítěžku 6. ročníku sbírky

Výtěžek 6. ročníku sbírky je 1 110 000 Kč. Tato částka byla rozdělena mezi 32 předem vybraných organizací, které pracují v sociální oblasti. Město Frýdlant získalo 26 300 Kč na podporu práce s dětskými klienty v Poradním a setkávacím centru POSEC.

foto fradl3, obrázek se otevře v novém okně

pro frýdlantský POSEC výtěžek sbírky převzala Mgr. Alena Švejdová, starosta Ing. Dan Ramzer pochválil Nadaci Euronisa za organizování sbírky

Foto: archiv KÚ LK
Frýdlant 27/05/2009
Karla Líbalová, praktikantka odboru kanceláře úřadu

5.6.2009 11:58:09 | přečteno 1523x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load