Mluvte se svými rodiči a prarodiči o možném nebezpečí!

Starosta města Frýdlant Dan Ramzer upozorňuje, že se na území Frýdlantského výběžku pohybují falešní podomní obchodníci. Pod záminkou výhodného obchodu se vloudí do domácnosti, kde pak velmi šikovně prošmejdí, co se dá, a odnášejí si hlavně finanční hotovost. Pro svou činnost si vybírají hlavně staré lidi, které pak připraví o jejich mnohdy celoživotní úspory.

"Tento jev není v naší republice nikterak ojedinělý. Staří lidé jsou jeho častými obětmi," říká starosta. Senioři se cítí (a mnohdy i jsou) opuštění, že jsou zbyteční, že nikoho nezajímají, že k nim nikdo nechodí, ... A na tuto strunu právě falešní podomní obchodníci umí velmi dobře zahrát! Dají se do řeči, ptají se, poslouchají, pochválí štrůdl a ... babička je jejich. Prozradí i to, co neví, a ztratí ostražitost, pokud vůbec nějakou měla. Je na to vůbec nějaký lék, nějaká prevence?

Kromě různých bezpečnostních opatření (řetízky na dveře) je to hlavně zájem a čas rodiny! Mluvte se svými rodiči a prarodiči o možném nebezpečí! Chraňte si své soukromí! Chraňte si svůj domov! Chraňte si svého dědečka a svou babičku!

Město Frýdlant vydalo v r. 2007 jako součást projektu prevence kriminality tři letáčky z frýdlantského prostředí. Není na škodu si je připomenout, i když některé kontakty už neplatí, ty zásadní zůstávají.

Frýdlant 04/10/2012
Mgr. Alena Švejdová, manažer prevence kriminality MěÚ Frýdlant, tel. 482 464 066, 728 406 154

4.10.2012 9:03:43 | přečteno 793x | Mgr. Alena Švejdová