ENDEFRRUPLNLSPIT

Jaký byl rok 2014 v Klubu duševního zdraví?

logo POSECu

Po osmiměsíční přestávce se 10. ledna 2014 v Poradním a setkávacím centru ve Frýdlantě zase otevřely dveře Klubu duševního zdraví pro všechny, kteří si přejí, aby je duše nebolela.
A koho z nás občas duše nezabolí? Navíc platí, že sdělená starost, je poloviční starost. S tím souvisí důležitá věc, kterou klub poskytuje, a tou je „bezpečné naslouchání“.


Je pravdou, že rozjezd klubu nebyl jednoduchý. První klientkou byla paní Stáňa T., kterou mnozí znali a která přesto, že byla už dost nemocná, klub pravidelně navštěvovala. A protože již není mezi námi, připomeňme si ji slovy, která pronesla při návštěvě Motýlího domu v Jonsdorfu: „Já bych nejraději jako čerstvě narozený modrý motýl vylétla do nového světa. A proto: málo chodit, více jezdit – to je moje heslo, aby se to štěstí na mne brzy sneslo.“

Kromě „bezpečného naslouchání“ při poslechu hudby (nebo bez ní) jsme v kontaktu s dalšími službami, které POSEC poskytuje, jako je občanská poradna, intervenční centrum pro oběti domácího násilí, poradna pro děti a mládež, ambulantní poradenství pro osoby závislé, ….

Snažíme se být volnočasovým a aktivním klubem, a proto nesedíme jen u kávy či čaje, ale pořádáme také různé akce a výlety.

Prvním výletem byla návštěva v únoru nově otevřené Oblastní galerie „Lázně“ v Liberci. Doporučujeme všem, kdo mají jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, aby ji navštívili ve čtvrtek, kdy je vstup zdarma a je otevřeno do 19.00 hodin.

Druhou velice úspěšnou akcí byla dubnová návštěva Motýlího domu v Jonsdorfu, kam jsme ze Žitavy dorazili parním vláčkem tamní úzkokolejky a zpět si vyzkoušeli i autobus a to vše jen za 65,- Kč.

Další akcí byl říjnový výlet do Drážďan-Zwingeru a návštěva úžasné galerie porcelánu. Všem, kteří s námi jeli, se vše moc líbilo.

Rok 2014 zakončíme prosincovým výletem do „Adventní Žitavy“ za 65,- Kč, kam se jedeme nadýchat vánoční atmosféry u našich německých sousedů.

Co chystáme nového? 

Pokud bude zájem, otevřeme od února 1x v měsíci „pondělní odpolední klub“ od 16 do 18 hodin (v případě zájmu upřesníme) pro SKUPINOVÉ SEZENÍ rodinných příslušníků a blízkých.  Věříme, že ti uvítají možnost si popovídat, předat si zkušenosti, využijí příležitost se podpořit a povzbudit v soužití s duševně nemocným člověkem.

POZOR:  V roce 2015 bude Klub duševního zdraví nově vždy v pondělí od 10 do 13 hodin. Poprvé se sejdeme v pondělí 5. ledna 2015.

Všichni „klubáci“ přejí lidem dobré vůle v roce 2015 hodně lásky, která i hory přenáší, a k tomu zdraví a štěstí!  Ať se nám všem daří!!!

Frýdlant 16/12/2014
Milena Lešáková, POSEC, vedoucí Klubu duševního zdraví, tel. 721 992 584


9.1.2015 7:48:52 | přečteno 721x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load