ENDEFRRUPLNLSPIT

Jak na konflikty ve třídě

Účastníci pracovního semináře

Téměř třicet pedagogů škol celého Frýdlantského výběžku se sešlo v úterý 30. října odpoledne v zasedací místnosti frýdlantské radnice. Poradní a setkávací centrum ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Liberci pořádalo praktický seminář na téma Prevence konfliktů ve třídě aneb jak využít třídnickou hodinu.

Starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer účastníky akce přivítal a informoval je o aktuální činnosti města v oblasti primární prevence a prevence kriminality.
O své zkušenosti získané prací s třídními kolektivy se s učiteli podělili lektoři semináře Mgr. Veronika Kadrlová a Mgr. Petr Šolc (foto 1). Práce se třídou v komunitním kruhu je založena na poznávání jednotlivců a jejich postavení v kolektivu, na posílení pozitivních vlastností a vztahů a to formou her. Učitelé si sami na sobě zkusili některé techniky práce. Při práci ve skupinách zformulovali strukturu třídnické hodiny (foto 2).

Mgr. Kadrlová a Mgr. Šolc, lektoři, obrázek se otevře v novém okně Poznámky na flip chartu, obrázek se otevře v novém okně

Seminář proběhl v příjemné a plodné pracovní atmosféře. Doufáme, že očekávání posluchačů byla naplněna.

Z kapacitních důvodů se semináře nemohli zúčastnit všichni zájemci. Snahou POSECu bude seminář v blízké budoucnosti zopakovat.

Foto: Ing. Jitka Sochová

Frýdlant, 5/11/07
Ing. Jitka Sochová, vedoucí projektu POSEC, tel. 482 311 302

5.11.2007 14:40:45 - aktualizováno 5.11.2007 15:15:42 | přečteno 1859x | sochova

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load