Jak být užitečný a nezemřít

logo POSECu

Pomáháte při odstraňování následků povodní? Organizujete, pobíháte, přenášíte, vysvětlujete, zametáte, myjete a mezitím berete telefony, čtete, píšete, komunikujete a zase organizujete? Skoro nespíte nebo vůbec málo spíte, hned se budíte, zase přemýšlíte? Hmmm. A jak dlouho si myslíte, že to vydržíte? Vy jste ti nejdůležitější! Co nám budete platní, až padnete?
Čtete pozorně naše poděkování! :-) (aš)

Děkujeme, že přijímáte, že některé věci jsou nenávratně pryč a že to nechcete změnit nebo kompenzovat.

Děkujeme, že se o sebe postaráte tak, abyste měli sílu pomáhat i zítra.

Děkujeme, že myslíte také na to, že vás potřebují také vaše děti, partneři, rodiče, kamarádi - zavolejte domů, že jste O. K. a že na ně myslíte.

Děkujeme, že se necháte strhnout přemýšlením o tom, co bude za týden, měsíc, a tak předejdete vyhoření.

Děkujeme, že respektujete své limity - tj.: Co nestihneš udělat (vymyslet, zařídit, …) nechej tak. I tak jsi udělal už dost.

Děkujeme, že se zajímáte o svého kolegu, že ho vysvobodíte z „hrdinství“ a pošlete ho odpočinout. Hřbitovy jsou plné hrdinů.

Děkujeme, že si řeknete o pomoc. Říct si o pomoc je projevem síly.

Text pro pomáhající při odstraňování následků a pro postižené povodněmi v srpnu 2010 připravil:
Mgr. Igor Pavelčák, tel. 728 022 618, Poradní a setkávací centrum Frýdlant

ikona souboruZde je text k vytištění.

11.8.2010 12:41:24 | přečteno 1439x | Mgr. Alena Švejdová