ENDEFRRUPLNLSPIT

Za bezohledné parkování budou pokuty

Není to tak dlouho, co hořelo v panelovém domě v Družstevní ul. ve Frýdlantu. Vyhořel jeden byt a v ostatních vznikla škoda buď z kouře nebo promáčením při samotném zásahu hasičů. Poučili jsme se z této události? Spíše ne.
Hasičské jednotky se totiž tenkrát nemohly dostat až k místu požáru, a to vinou špatně zaparkovaných vozidel. Strhl se kolem toho povyk a zhruba jeden měsíc řidiči sekali dobrotu a stáli tak, aby nepřekáželi.

Potom, jak je obecně zvykem, jim opět otrnulo a zase začali stát takovým způsobem, že při případném dalším požáru nemají hasiči šanci se k určitým lokalitám dostat. Jedná se především o panelová sídliště v ul. U Nemocnice, ul. Březová, část ul. Lesní a část ul. Družstevní u stánku Deltax.

„Na základě podnětu hasičů, kteří pravidelně kontrolují průjezdnost jednotlivých ulic, jsem svolal zhruba před šesti týdny pracovní schůzku,“ sdělil starosta města Frýdlant Ing. Dan Ramzer.

Bylo dohodnuto, že městská policie přistoupí opakovaně k upozorňování řidičů špatně zaparkovaných vozidel mírnou formou. Lístek s textem: „Vážený řidiči, vážená řidičko, vaše vozidlo brání bezpečnému průjezdu požární technice nebo rychlé záchranné službě k případnému zásahu. Při parkování vždy ponechte volný alespoň jeden jízdní pruh, široký nejméně 3,5 m. Děkujeme za pochopení“ bude znovu dáván za stěrače špatně zaparkovaných vozidel. Tato vozidla budou zároveň evidována na městské policii.

V případě opakovaného prohřešku, přistoupí městská policie k sankcím podle přestupkového zákona. Sankcí je pak finanční pokuta až do výše 2000 Kč. Pokud bude zahájeno správní řízení, pak pokuta činí až 2500 Kč plus náklady za toto řízení.

Výsledky kontrol z posledních dnů ukazují, že čas sankcí už nastal!

Znovu tedy žádáme občany, aby parkovali správně tak, aby v případě potřeby mohly záchranné jednotky projet i kolem jejich vozidla! „Vždyť hořet může zrovna u vás a pomoc mohou potřebovat vaši blízcí,“ dodává starosta.

Frýdlant 08/08/07
František Kloz, vedoucí strážník MP, tel. 482 312 303,724 179 390

13.8.2007 8:51:52 - aktualizováno 14.8.2007 7:59:44 | přečteno 2399x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load