ENDEFRRUPLNLSPIT

Vyvarujte se zbytečných kontaktů, jen tak můžeme šíření koronaviru zabránit

vykřičník

Vyvarujte se zbytečných kontaktů mezi širší rodinou nebo sousedy a známými. Jedině tak můžeme šíření nového typu koronaviru Covid-19 mezi lidmi zabránit. S touto výzvou se na občany Libereckého kraje obrací Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Právě kontakty mezi širší rodinou a známými jsou teď nejčastější příčinou přenosu nového typu koronaviru. Zbytečným šířením nákazy se zvyšuje riziko zavlečení nákazy do továren a fabrik, kde se sdružuje větší množství lidí a hrozí prudký nárůst nakažených.

"Bohužel řada lidí stále nepochopila, že se má sdružovat opravdu jen s členy své vlastní domácnosti. Tedy s těmi, kteří jsou s nimi obrazně řečeno doma mezi čtyřmi zdmi bytu či domu. Že prostě musí na nějakou dobu oželet kontakt s širší rodinou, jako jsou prarodiče, tety, sourozenci, dospělé děti, kteří žijí v jiné domácnosti. Nehlídat vnoučata dětem, které nežijí ve společné domácnosti, necestovat za rodinou. A také že je opravdu nutné omezit kontakty se sousedy a známými," říká ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Libereckého kraje MUDr. Jana Prattingerová. Jedině tak je podle ní šance, že se nebude nákaza mezi lidmi dále živelně šířit a nebude tak často docházet k jejímu zavlečení do fabrik a podniků. Právě kontaktem s širší rodinou či známými se v současné době nový typ koronaviru v Libereckém kraji nejčastěji šíří. 

"Apelujeme na všechny občany Frýdlantu a Frýdlantska, aby opravdu dodržovali nařízení vlády a vyhnuli se zbytečným kontaktům. To znamená, aby nejezdili za příbuznými na návštěvu do jiných měst, ani je nepřijímali ve svých domácnostech. Natvrdo řečeno, aby si odpustili návštěvu sourozenců z Prahy nebo třeba z Liberce. A další prosba. Je jasné, že pracovat se musí a fabriky ani další provozy prostě nemohou jet na "home office". Lidé, kteří v nich pracují, by proto měli ještě úzkostlivěji dodržovat nařízení vlády. Chrání tím nejen sebe a svou rodinu, ale i své spolupracovníky a kolegy," vyzývá starosta Frýdlant a vedoucí krizového štábu ORP III Frýdlant Dan Ramzer. 

1.4.2020 14:20:14 | přečteno 1323x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load