V ZŠ Frýdlant je další nakažený pedagog, školní rok má přesto začít 9. září

logo ŽŠ Frýdlant

ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant se potýká s dalším pedagogem nakaženým nemocí Covid-19. Tentokrát jde o pedagoga z pracoviště základní školy v Husově ulici. V souvislosti s jeho prokázanou nákazou nařídila Krajská hygienická stanice Libereckého kraje karanténu v délce 10 dní dalším 18 pedagogům tohoto pracoviště školy. Základní škola ve Frýdlantu kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 u jiného pedagoga musela už koncem srpna odložit začátek nového školního roku na všech pracovištích základní školy. K dalšímu odkladu ale přistoupit nechce. „Pokud nestanoví Krajská hygienická stanice Liberec nebo jiný orgán jinak, školní rok 2020/2021 začne v naší škole ve středu 9. září 2020. Na pracovištích ZŠ Bělíkova a Purkyňova by měla výuka začít prezenčně bez omezení. Na pracovišti ZŠ Husova pak uděláme maximum pro to, aby byla prezenční výuka zajištěna pro žáky 1. stupně. Pro žáky 2. stupně bude na ZŠ Husova z důvodu nedostatečného počtu vyučujících pokračovat výuka distanční formou. V plném rozsahu pak začne 9. září fungovat pro všechna pracoviště základní školy školní družina a jídelna,“ říká ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Bc. Petr Kozlovský.
Mateřské školy, dětská skupina Koťata i pracoviště základní umělecké školy budou i nadále v provozu (fungují normálně už od 1. září 2020) bez omezení.

Škola bude během víkendu pečlivě vydesinfikována odbornou firmou.

„Už odklad začátku školního roku o osm dní znamenal komplikaci pro rodiče i pro děti. Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí jsme proto hledali variantu, jež by co nejméně omezila normální chod školy, která sice ihned spustila distanční výuku, nicméně si je vědoma toho, že osobní kontakt dětí s učitelem tím rozhodně nelze nahradit,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

Testování všech 18 pedagogů, kteří přišli na škole v Husově ulici s pedagogem pozitivně testovaným na Covid-19 do styku a je jim nařízena karanténa, proběhne v pondělí. „Na základě výsledků testů pak Krajská hygienická stanice LK rozhodne o dalším postupu,“ dodává ředitel školy.

Aktuální informace budou zveřejněny na webové (http://www.zsazusfrydlant.cz/) a facebookové stránce ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant a na webové (www.mesto-frydlant.cz) a facebookové stránce města Frýdlant.
5.9.2020 7:40:36 | přečteno 492x | Martina Petrášková