ENDEFRRUPLNLSPIT

Testování seniorů v Domově U Spasitele na Covid-19 bylo negativní

domov u spasitele

Skvělá zpráva přišla v pondělí 30. března z Domova U Spasitele ve Frýdlantu. Výsledky odebraných vzorků několika vybraných klientů byly na nemoc Covid-19 negativní. Zaměstnanci domova už také díky distribuci Libereckého kraje pracují s ochrannými nanofiltry v textilních rouškách. 

"K odběru vzorků u pěti vytipovaných klientů došlo v neděli 29. března 2020 v odpoledních hodinách. Klienty, kterým byly vzorky speciálním týmem odebírány, předem vytipovala praktická lékařka, která s námi spolupracuje. Dnes ráno jsme se dozvěděli výsledky, všichni klienti mají testy na nemoc Covid-19 negativní," popisuje ředitelka Domova U Spasitele Mgr. Milada Kochanová. 

Další testování bude podle ní průběžně následovat i v dalších dnech či týdnech. 

Domov U Spasitele začal nyní pracovat s lepšími ochrannými pomůckami. Po dvou obličejových štítech, které získal domov darem od dobrovolníků, mu byly v neděli 29. března dodány i filtry do látkových roušek z nanomateriálu, které mají stupeň ochrany srovnatelný s respirátorem typu FFP2. "Bylo nám dodáno na 750 kusů těchto nanofiltrů do látkových roušek, odhaduji, že nám vydrží minimálně dva týdny," dodává ředitelka Domova U Spasitele. 

Zařízení pro 45 klientů, převážně seniorů, je veřejnosti uzavřeno kvůli chřipkové epidemii a následně z nařízení vlády už od počátku února. I to může být podle ředitelky důvod, proč se zatím daří nemoc Covid-19, která je právě pro seniory nejvíce nebezpečná, udržet mimo areál domova. 

30.3.2020 12:16:03 | přečteno 407x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load