Také MěÚ Frýdlant má od 20. dubna pro veřejnost otevřeno. Ale jen v úřední dny

Budova B

Na osobní vyřízení svých záležitostí na Městském úřadu Frýdlant na agendy na budově B se však občané musejí objednat – nejlépe přes internet na www.mesto-frydlant.cz v dlaždici OBČAN – Rezervační systém, nebo telefonicky u konkrétního úředníka, nebo přes ústřednu na tel. 488 886 111. Přehled agend a telefonních čísel je ikona souboruzde.

„Předpokládáme, že na náš úřad na budově B i na radnici budou chodit klienti v rouškách a budou bez známek nakažlivé nemoci. U vstupu bude místo na dezinfekci rukou,“ říká tajemnice frýdlantského městského úřadu Ing. Veronika Bubeníčková.

„S objednanými klienty máme jen dobré zkušenosti. Přicházejí připravení, se všemi potřebnými dokumenty a i úředník má prostor se na jednání nachystat. Klienti jsou pak mile překvapeni, že jsou hned a rychle vyřízeni,“ pochvaluje si tajemnice. „Současná zkušenost nám jasně říká, že opravdu spoustu věcí lze vyřídit bez osobní návštěvy na úřadě. Telefonem, emailem, poštou nebo datovou schránkou. Na osobní návštěvu se klienti budou jistě i nadále raději objednávat, protože je to oboustranně výhodné,“ dodává.

Radnice i budova B Městského úřadu Frýdlant jsou otevřené pro veřejnost pouze v pondělí a ve středu vždy od 8 do 17 hodin s polední přestávkou od 12 do 13 hodin.

Do radnice se vstupuje jen hlavním vchodem z náměstí. Z vestibulu radnice je možné v pokladně zaplatit všechny místní poplatky (popelnice, psi, …). Muzeum a Turistické informační centrum zůstává nadále stále uzavřené.

Na budovu B klienti vstupují pouze zadním vchodem přes rampu. Jednotlivě a s dodržením minimálních rozestupů dva metry. Na budově B je v přízemí zřízena recepce, kde se objednaní klienti budou hlásit. Pokladna na budově B je pouze pro klienty objednané na agendy zde sídlící.

Pevně věříme, že současnou mimořádnou situaci zvládneme a v klidu a pohodě vyřídíme vše, co opravdu potřebujeme. Děkujeme za spolupráci!

Foto: archiv MěÚ - budova B v ul. Havlíčkova
Frýdlant 17/04/2020

17.4.2020 14:37:23 - aktualizováno 20.4.2020 13:30:53 | přečteno 633x | Mgr. Alena Švejdová