Informace ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant k uvolňování opatření od května 2020

logo ŽŠ Frýdlant

Vláda ČR rozhodla v úterý 14. 4. 2020 o postupném uvolňování některých opatření pro oblast školství, viz níže. Přečtěte si podrobnější informace ze Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Frýdlant:

• Od pondělí 25. 5. 2020 by měla být umožněna celodenní účast žáků 1. – 5. ročníku ZŠ ve škole v tzv. školních skupinách s maximálním počtem 15 žáků ve skupině.
  • Účast žáků ve škole bude dobrovolná a bude zcela záležet na uvážení zákonných zástupců.
  • Nebude se jednat o klasickou výuku, žáci budou za asistence pedagogického pracovníka vypracovávat úkoly zadané učitelem na dálku. Nebude probíráno nové učivo.
  • Žáci, jejichž rodiče zvolí pokračování vzdělávání na dálku z domova, nebudou proti žákům ve škole jakkoliv znevýhodněni.
  • Péče o žáky ve škole bude zajištěna i v odpoledních hodinách.
  • Zda bude moci být v provozu i školní jídelna, zatím MŠMT ani MZ neupřesnilo.
  • Žáci 2. stupně ZŠ do školy do 30. 6. 2020 nenastoupí. V červnu 2020 by měly být umožněny individuální konzultace ve škole.
  • Termín jednotných přijímacích zkoušek na střední školy bude ze strany MŠMT ještě upřesněn, předběžně se počítá s červnem 2020.
  • Od 11. května 2020 bude povolena individuální výuka v základní umělecké škole.

Do konce dubna vydá MŠMT metodiku k zajištění bezpečnostních opatření k ochraně žáků a pracovníků školy před šíření nemoci COVID-19 a postupy pro organizaci pobytu dětí ve škole. Na základě těchto upřesněných informací Vás budeme včas podrobněji informovat o podmínkách účasti žáků 1. stupně ve škole od 25. 5. 2020.

Podrobné informace můžete najít na webových stránkách MŠMT a Ministerstva zdravotnictví. Kontaktovat můžete také ředitele školy Mgr. Bc. Petra Kozlovského na telefonu 602 443 206 nebo na e-mailu petr.kozlovsky@zsazusfrydlant.cz.

Jménem všech pracovníků školy Vám přeji hezké jarní dny a hlavně pevné zdraví!

Mgr. Bc. Petr Kozlovský
ředitel