Frýdlantská muzea i betlém se veřejnosti otevřou ve středu

muzeum 2

Ve středu 5. května 2021 se veřejnosti po dlouhé době znovu otevřenou ve Frýdlantu městská muzea, radniční věž i Simonův betlém. Umožňuje to rozvolnění vládních opatření proti koronaviru. Městské muzeum ve druhém patře radnice i muzeum Špitálek budou otevřena v květnu vždy ve středu, v pátek a v sobotu od 10.00 do 12.00 hodin a pak od 12.30 do 16.00 hodin. Ve stejných dnech a časech je pak umožněna i návštěva radniční věže. Simonův betlém je v květnu a červnu otevřen od úterý do neděle vždy od 10.00 do 12.30 a pak od 13.00 do 16.00 hodin.

„Návštěvníci budou muset dodržovat nařízení vlády, jako rozestupy alespoň dva metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti a budou muset mít dýchací cesty chráněné respirátorem či povolenou nanorouškou. Dodržováno musí být také nařízení, že uvnitř prostor, které jsou přístupné veřejnosti, může být jen tolik lidí, aby jeden každý měl k dispozici 15 metrů čtverečných plochy,“ říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová. Přesto věří, že si návštěvníci do muzeí, na věž i do betléma cestu najdou. „Pomalu nám začíná nová turistická sezóna a po měsících, kdy byly veškeré kulturní objekty nařízením vlády uzavřené, bude jistě řada těch, kteří rádi na výlet a do muzea či betlému vyrazí. Věřím, že je ani roušky, rozestupy či případné čekání před betlémem či muzeem na chvíli, až prostory uvolní předchozí návštěvníci, neodradí. Ve Frýdlantě máme rozhodně co nabídnout a byla by škoda to nevidět na vlastní oči,“ uzavírá Iva Beranová.

3.5.2021 14:45:22 | přečteno 506x | Martina Petrášková