ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant rozdal praktikům, zubařům a lékárnám Frýdlantska dvojkové respirátory

distribuce respirátorů 7

Takzvané "dvojkové" respirátory, tedy respirátory typu FFP2, rozdalo dnes Město Frýdlant zdravotníkům ve Frýdlantském výběžku. Desítky respirátorů pomohou ochránit před novým typem koronaviru při výkonu povolání praktické lékaře, stomatology nebo lékárníky. Respirátory, které jsou nedostatkovým zbožím, se podařilo získat starostovi města Danu Ramzerovi z Číny. 

"Minulý týden mi poslanec Parlamentu ČR Petr Beitl, který má přímý obchodní kontakt na Čínu, nabídl, že dokáže pro Frýdlant zprostředkovat za přijatelnou cenu 80 korun za kus takzvané dvojkové respirátory. Vzhledem k tomu, jak města a obce zásobuje ochrannými prostředky stát, jsem neváhal a tuto nabídku přijal. Spolu s dalšími pracovníky krizového štábu ORP III jsme vypočítali dvoutýdenní potřebu pro Frýdlantsko a objednali tisíc těchto respirátorů," říká starosta Frýdlantu. 

Zásilka byla do České republiky doručena v úterý 24. března 2020, hned ve středu 25. března pak začali pracovníci města respirátory distribuovat. "Respirátory jsou určeny primárně zdravotníkům a lékárníkům, ale ochrání také třeba zaměstnance firmy zabezpečující odpady nebo Frýdlantské vodárenské společnosti. V případě, že nebudou do alespoň částečného otevření úřadu k dispozici vložky do textilních roušek z nanovlákna, budou pak chránit i zaměstnance města u přepážek," vysvětluje Dan Ramzer. 

Respirátory byly během středy rozdány nejprve ve Frýdlantě, poté hned zavezeny k lékařům a do lékáren také v dalších obcích Frýdlantského výběžku. " Počty předaných respirátorů předáme krizovému štábu Libereckého kraje. Díky tomu zbude víc ochranných pomůcek od státu pro ostatní části kraje," uzavírá starosta Frýdlantu.

distribuce respirátorů

distribuce respirátorů 1

distribuce respirátorů 1

 
distribuce respirátorů 2

distribuce respirátorů 2

 
distribuce respirátorů 3

distribuce respirátorů 3

 
distribuce respirátorů 4

distribuce respirátorů 4

 
distribuce respirátorů 5

distribuce respirátorů 5

 
distribuce respirátorů 6

distribuce respirátorů 6

 
distribuce respirátorů 7

distribuce respirátorů 7

 
distribuce respirátorů 8

distribuce respirátorů 8

 
distribuce respirátorů 9

distribuce respirátorů 9

 
 
25.3.2020 18:15:38 | přečteno 481x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load