Frýdlant hledá dobrovolníky na šití roušek! Materiál dodá

šití roušek kultura 7

Dobrovolníky na šití roušek hledá v těchto těžkých dnech Město Frýdlant. Všem, kteří jsou ochotní stát se dobrovolníky a roušky pro město ušít, k tomu poskytne potřebný materiál, který dobrovolníkům přiveze a stejně tak od nich roušky odveze. Ušité roušky budou následně distribuovány složkám IZS a také mezi frýdlantské seniory.

Město Frýdlant využívá služeb obou textilních firem na Frýdlantsku, které výrazně omezily výrobu a v současné době šijí většinou roušky. Pořád je jich ale zoufale málo. „Centrální zásobování státu stále vázne a tak se musíme spoléhat jen sami na sebe. Roušky šijí nejen obě textilní fabriky, ale také zaměstnanci Městského úřadu Frýdlant. V současné době nám jich ale k pokrytí základní potřeby chybí zhruba 8 500. To není málo. Vyzýváme proto šičky a šiče, kteří umějí šít a jsou ochotní šití roušek věnovat svůj čas, aby se ozvali. Pomohou rouškami ochránit nejen členy IZS, ale také své starší spoluobčany. V co nejkratší době totiž chce město začít s distribucí roušek občanům nad 65 let, kteří jsou nejohroženější skupinou obyvatelstva,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Každému zájemci o šití roušky pro město bude poskytnut materiál pro výrobu 20 roušek, který obsahuje vše potřebné včetně návodu.

Zájemci o dobrovolnickou pomoc nechť se přihlásí na email:

rousky@mesto-frydlant.cz

V rámci registrace prosím uveďte:

JMÉNO PŘÍJMENÍ

ADRESU

ČÍSLO MOBILNÍHO TELEFONU

Město Frýdlant Vám děkuje za Vaši pomoc!

25.3.2020 9:57:34 | přečteno 627x | Martina Petrášková