Důležité informace pro občany Frýdlantu pro příští tři týdny

MAPA KATASTR COVID

Vláda České republiky zpřísnila od pondělí 1. března 2021 opět opatření proti koronaviru. Nově například ještě více omezila pohyb občanů. Od začátku března do 21. března se tak mohou obyvatelé pohybovat výhradně v okrese, kde mají trvalý pobyt nebo bydliště. Výjimkou jsou například cesty do práce, k lékaři nebo na úřady, či nezbytná cesta za účelem zajištění nezbytných potřeb osob příbuzných a blízkých. Přečtěte si, jak se opatření dotýkají přímo obyvatel Frýdlantu, kam můžete za sportem a kam za nákupem. Níže jsou i potřebné formuláře pro tyto cesty mezi okresy z povolených důvodů.

Do přírody na procházku, zaběhat si, zajezdit na kole či jinak si zasportovat se nově smí jen v katastru obce, kde má občan trvalý pobyt nebo kde má bydliště. V případě Frýdlantu je to území velké 25,35 km čtverečných a je vyznačeno na mapě:

MAPA KATASTR COVID, obrázek se otevře v novém okně

Pro cesty do zaměstnání mimo okres je potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty. Zde si můžete stáhnout vzor čestného prohlášení v pdf a word, vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word, vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word. Formuláře také občanům poskytnou pracovníci Turistického informačního centra Frýdlant a to v provozní době úřadu, tedy v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 17.00 hodin.

Nákupy jsou možné jen v okrese Liberec, a to v nezbytném počtu osob, jsou také zredukovány výjimky pro maloobchod a služby. Otevřené zůstávají nadále potraviny, drogerie, lékárny, optiky a výdejny zboží.

Návštěvy příbuzných v rámci okresu s bydlištěm podle nařízení vlády nejsou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče.

1.3.2021 15:29:04 | přečteno 658x | Martina Petrášková