ENDEFRRUPLNLSPIT

ASEKOL

Zpětný odběr elektrozařízení

Stejně jako Elektrowin a Ekolamp, tak byla i společnost Asekol založena v roce 2005. Asekol byl založen nejvýznamnějšími představiteli na trhu spotřební elektroniky, kancelářské, telekomunikační a výpočetní techniky. Mezi společníky tohoto kolektivního systému patří např. LG Electronics CZ, s.r.o.; Philips Česká republika s.r.o.; Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. a další.
Asekol je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení (tj. sběr, dopravu a recyklaci včetně financování celého systému). Asekol je jako jediná společnost oprávněna ke zpětnému odběru historických elektrozařízení ve skupinách 3,4 a 7 (tzn. vyrobena před 13.8.2005).

Sbírané skupiny EEZ
B1 - TV a PC monitory (CRT) - skupina č. 3,4 - pouze PC monitory a televizory s technologií CRT
B2 - TV a PC monitory (ploché) - skupina č. 3,4 - pouze PC monitory a televizory ploché (s technologií plazma, LCD)
B3 - Malé spotřebiče - skupina č. 3,4,7,8 - ostatní zařízení neuvedená v kategorii B1 - osobní počítače (včetně základní procesorové jednotky, myší a klávesnic), laptopy (včetně základní procesorové jednotky, myší a klávesnic), notebooky, elektronické diáře, tiskárny, kopírovací zařízení, elektrické a elektronické psací stroje, kapesní a stolní kalkulačky, ostatní výrobky a zařízení pro sběr, ukládání, zpracování, prezentaci nebo sdělování informací elektronickým způsobem v jiné podskupině neuvedené; uživatelské terminály a systémy, faxy, telefony, bezdrátové telefony, mobilní telefony, záznamníky, ostatní výrobky nebo zařízení pro přenos zvuku, obrazu a jiných informací pomocí telekomunikací v jiné podskupině neuvedené; autorádia, rádiové soupravy (radiobudíky, radiomagnetofony), videokamery, videorekordéry, Hi-fi rekordéry, audiozesilovače, hudební nástroje, ostatní výrobky nebo zařízení pro účely záznamu nebo reprodukce zvuku nebo obrazu (spotřebitelská zařízení) v jiné podskupině neuvedené, elektrické vláčky nebo soupravy závodních autíček, ruční ovladače videoher, videohry, počítače pro cyklistiku, skoky do vody, běh, veslování, atd., sportovní vybavení s elektrickými nebo elektronickými součástmi, výherní mincovní automaty, ostatní hračky, vybavení pro volný čas a sport v jiné podskupině neuvedené, lékařské přístroje k analýze fyziologických funkcí (např. digitální teploměry a tlakoměry).

asekol sběrný dvůr Raisova 2

Frýdlant 20/06/2012
gk

26.6.2012 13:48:56 | přečteno 2228x | Ing. Gabriela Součková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load