Domácí kompostér pro občany Frýdlantu

Jste občanem Frýdlantu a vlastníte dům se zahradou? Jste občanem Frýdlantu a vlastníte zahrádku mimo zahrádkářskou kolonii s umístěným kontejnerem na zeleň? Máte zájem o domácí kompostér?
Pak do 31. 10. 2021 vyplňte a odevzdejte na odbor majetkosprávní ikona souboruDotazník pro vlastníky RD případně ikona souboruDotazník pro vlastníky zahrádek mimo kolonii.

Město Frýdlant v rámci snižování množství komunálních odpadů rozhodlo o pořízení domácích kompostérů pro občany s trvalým pobytem ve Frýdlantu, kteří jsou vlastníky rodinných domů se zahradou. Kompostéry budou občanům poskytovány zdarma. V případě zájmu o domácí kompostér bude však nutné dodržet podmínky jeho umístění, tj. min. 2 metry od hranice sousedních pozemků, jeho používání v souladu s pravidly pro domácí kompostování. Pravidla domácího kompostování občané obdrží při přidělování kompostérů. Další nezbytnou podmínkou pro poskytnutí kompostéru je bezdlužnost vůči Městu Frýdlant a zapojení v pytlovém sběru tříděného odpadu.

Občané s trvalým pobytem ve Frýdlantu a zájmem o domácí kompostér vyplní a odevzdají ikona souboruDotazník pro vlastníky RD případně ikona souboruDotazník pro vlastníky zahrádek mimo kolonii na odbor majetkosprávní nebo podatelnu Městského úřadu Frýdlant nejpozději do 31. 10. 2021.

Následně bude provedeno vyhodnocení zájmu občanů, dle výsledků bude zahájen proces realizace projektu "Domácí kompostér".

24.5.2021 16:48:10 | přečteno 1049x | Ing. Gabriela Součková