ENDEFRRUPLNLSPIT

Obnova zámeckého parku

Kácení 13

Informace Územní památkové správy na Sychrově k zahájeným pracím v zámeckém parku.

Město Frýdlant bylo prostřednictvím ředitele Územní památkové správy na Sychrově PhDr. Milošem Kadlecem požádáno, aby informovalo obyvatele města, že byly započaty práce v parku Státního hradu a zámku Frýdlant v rámci projektu „Obnova zámeckého parku ve Frýdlantu“.

V rámci těchto prací bude probíhat rozsáhlé kácení a ošetření stromů ve výškách a hrozí tedy nebezpečí úrazu. Jednotlivé úseky budou vždy onačeny páskou a u vstupu budou výstražné cedule. Kácení bude probíhat v několika etapách, viz.přiložená mapka.Kácení 07

Projekt „Obnova zámeckého parku ve Frýdlantu“, který vypracoval Ing. Přemysl Krejčiřík PhD., byl schválen v roce 2011. Porost parku a lesoparku byl vyhodnocen jako výrazně přehustlý, kde se uplatňovaly nálety, se zarostlými průhledy na zámek i výhledy z teras kolem hradu na prostorově zachovalou parkovou úpravu v širším okolí.  Park byl v poválečném období dlouho bez koncepční údržby a i když se v posledních několika desetiletích údržba výrazně zlepšila, stále zde chyběla jasná prostorová koncepce, která by reflektovala původní rozvržení hmot v kompozici prostoru, jenž byla setřena ponecháním mnoha náletových dřevin. V koncepci obnovy se stanovilo základní prostorové členění, přičemž hlavním motivem byly aleje kolem cest a obnovení hlavních pohledových os z cest na vodní plochu a směrem k zámku.

Přílohy

ikona souborukompletní schéma
ikona souboruetapy kácení

Frýdlant 04/03/2015
Článek vytvořila: Ing. Věra Sobotová, aktuální kontakt na oddělení památkové péče Mgr. Zuzana Černá, tel.  488 886 910
Foto: jm

 

13.2.2019 15:25:03 | přečteno 1436x | Ing. Hana Kunclová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load