Zima zatím vítězí, kultura se nevzdává!

easter

Únor utekl jako voda a my jsme opět zde s nabídkou, která vám může zpříjemnit sychravé dny, potácející se někde na půl cestě mezi jarem a zimou.

Startujeme počinem ve výstavní síni – vernisáží výstavy prací z výtvarných kroužků DDM Liberec pod názvem „JARO“. Přijďte v sobotu 2. března v 15 hodin, nebo si udělejte čas v otvíracích hodinách. Výstava trvá až do konce měsíce.

Pohyblivé velikonoční svátky v letošním roce připadly na přelom března a dubna. Vy se ale na velikonoce můžete připravit již o týden dřív. V sobotu 23. března 2013 otevíráme Velikonoční jarmark – od 14 hodin začíná trh a výtvarné dílny v tradičních prostorách (radnice, Špitálek a náměstí), od 15 hodin také kulturní program na náměstí. Bude zajištěno i občerstvení u chlebové pece. Podrobnější informace najdete na vývěskách a webových stránkách.

Ve stejném termínu začíná v Městském muzeu na radnici tematická výstava „Velké prádlo našich babiček“. Uvítá vás expozice, ve které se dozvíte, jak to vlastně fungovalo v první polovině minulého století. Pračky, žehličky a další exponáty jsou zapůjčeny ze soukromých sbírek. Děkujeme všem, bez této pomoci by výstava nevznikla. V rámci expozice, která potrvá až do konce října letošního roku, také plánujeme doprovodné akce. Včas vás na ně upozorníme.

Na konci měsíce připravujeme zábavný pořad v kině – 29. března od 19:30 vyjíždí Travestie Eurotour Show. Přijďte se pobavit, vstupenky opět můžete zakoupit za výhodnější cenu v předprodeji.

Na závěr ještě několik aktuálních informací.

Stále bojujeme za zachování městského kina. V únoru jsme podali žádost o dotaci místní akční skupině MASiF a v březnu se dozvíme, zda jsme byli úspěšní. Držte nám palce, ať to dobře dopadne!

Jistě jste si také všimli, že na náměstí ve výloze kadeřnictví je umístěna informační obrazovka. Prozatím běžela ve zkušebním provozu, a proto také vše nefungovalo tak, jak bychom si představovali – stránky se střídaly příliš rychle, obtížně se nastavoval formát zobrazení apod. Prostě technika není vždy dokonalá. V únoru jsme zařízení doplnili novými ovládacími prvky a doufáme, že stane novým plnohodnotným informačním médiem.

Přejeme vám, abyste si v naší březnové nabídce vybrali to, co vás baví.

S pozdravem „březnové kultuře zdar!“ se na vás těší

zaměstnanci odboru kultury.

Frýdlant 25/2/2013