ENDEFRRUPLNLSPIT

Podzimní kulturní nabídka

Dny se pomalu, ale jistě krátí a babí léto už nám dávno zamávalo na rozloučenou. Ale ani to nás nezbavilo chuti a elánu připravit pro vás zajímavé akce. 

Listopad je již tradičně spojován se jménem Sv. Martina. I když si jej většina z nás spojuje s předzvěstí blížící se zimy, my máme trochu jinou představu. Připravili jsme proto pro vás novou akci pod názvem ikona souboruMARTINSKÉ POSVÍCENÍ aneb „Pojďte s námi rozsvítit Frýdlant!“. V pátek 2. listopadu v 17 hodin na nádvoří frýdlantského zámku společně s námi přivítejte Sv. Martina. Ze zámku budeme pokračovat v průvodu světel, která si jistě přinesete, na náměstí před radnici. Uvidíte na vlastní oči, jak vznikla Svatomartinská legenda. Aby světla nebylo málo, bude celá trasa průvodu, včetně zámeckého nádvoří a radnice, vyzdobena rozzářenými dýněmi. Na tomto místě se sluší poděkovat všem, kteří nám je pomohli shromáždit a připravit pro tuto akci.

Akce na náměstí nekončí, naopak. Pokračovat můžete do Špitálku, kde pro vás bude připraveno Martinské posvícení s jarmarkem. Od 16 do 21 hodin budou dveře i brána otevřeny pro všechny návštěvníky. U rozpálené pece si dáte něco dobrého, jídla i pití bude dost. V prostorách Špitálku naleznete také stánky se svíčkami, medem a tradičními řemeslnými výrobky. Prožijete příjemný večer s rodinou, přáteli a známými v neopakovatelné atmosféře našeho nového muzea.

Nezapomněli jsme také na milovníky divadelní múzy. Do Frýdlantského kina přiveze Petr Kostka a Carmen Mayerová divadelní představení ikona souboru„Jak se co dělá“  V pátek 16. listopadu od 19.30 hodin začínáme! Udělejte si okénko v kalendáři a nezapomeňte si s předstihem koupit vstupenky v předprodeji.

Těšíme se na vás a doufáme, že naše připravované akce pomohou zpříjemnit podzimní večery. Informace o připravovaných akcích samozřejmě naleznete i na webových stránkách města a na plakátech. Bližší informace vám také poskytnou v Městském informačním centru.

Frýdlant 31/10/2012
31.10.2012 8:27:34 | přečteno 821x | beranova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load