ENDEFRRUPLNLSPIT

PF 2013

DSC 1495

Pracovníci odboru kultury a cestovního ruchu přejí všem svým příznivcům klidné vánoční svátky a mnoho štěstí a pohody do nového roku 2013. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na návštěvu našich objektů a připravovaných akcí v roce 2013.


Čas běží jako voda, ani jsme se nenadáli a je tady nový rok. Čas předsevzetí a plánů, ale také bilancování událostí roku předešlého. Oslavy vánoc a konce roku většinu z nás vyčerpaly a leden je pro mnohé obdobím, kdy chtějí mít klid. Projevuje se to také v nabídce kulturních a společenských akcí, je poměrně omezená, když pomineme začínající plesovou sezónu.

Minulý rok byl pro Odbor kultury obdobím úspěšným. Podařilo se nám do Frýdlantu dovézt pár zajímavých kulturních programů, do kulturního kalendáře jsme přidali nové akce, které také díky vašemu zájmu budeme v roce letošním opakovat.

Významným počinem v oblasti kultury a cestovního ruchu bylo otevření nové expozice Městského muzea ve Špitálku, která má za sebou první turistickou sezónu. Špitálek obstál i jako místo pro konání kulturních akcí a my doufáme, že se nám podaří zrealizovat novou multimediální expozici a dále rozvíjet možnosti využití krásného prostředí.

Závěr roku byl také bohatý na události. První adventní neděle byla svědkem rozsvícení vánočního stromu a po více než dvou letech Frýdlantský betlém opět přivítal své návštěvníky. Unikátní historická památka je po celkové rekonstrukci a kromě samotného mechanického betléma si můžete prohlédnout nově zpřístupněné podkroví, kde je umístěno závaží pro pohon betléma.

Skutečnost, že se ve Frýdlantě něco děje, je dána i vaší přízní a důvěrou v naše připravované akce. Proto nezahálíme! Zatím, co jste si užívali Frýdlantský advent, my už plánovali nový rok. Chceme toho nabídnout co nejvíce, samozřejmě vše se odvíjí také od financí a od zájmu vás, občanů a návštěvníků města. A jak to vlastně plánujeme v novém roce?

Budeme pokračovat v bitvě o zprovoznění digitálního kina, snad se podaří rozběhnout pravidelné promítání co nejdříve. V kině samozřejmě budeme uvádět kulturní pořady, již 25. ledna to bude zábavný večer „CHCETE NÁS?“ se Zdeňkem Srstkou a Milanem Pitkinem. Na únor již máme potvrzen koncert skupiny NEZMAŘI, rýsují se nám pořady na březen a duben. Vstupenky na všechna představení budou k dostání v MIC, v předprodeji se slevou. Opozdilci si je budou moci zakoupit za plnou cenu v přímém prodeji před představením.

Letošní rok bude bohatý na pravidelné akce, po loňském zdařilém startu jsme doplnili kulturní kalendář o nové pravidelné akce. Velikonoční jarmark s programem a výtvarnými dílnami se otevře v sobotu 23. 3. 2013, třetí květnový víkend bude opět po dvou letech pod vládou vévody Valdštejna, v srpnu startuje jubilejní, 30. ročník Jazzové dílny. Druhá polovina roku nebude o nic chudší – 14. 9. 2013 se vrátí do Špitálku vloni úspěšná akce o bylinkách a koření, pod novým názvem „Z košíku babky kořenářky“, v pátek 1. 11. 2013 znovu rozsvítíme Frýdlant o Martinském posvícení a než se vzpamatujeme, bude tady Frýdlantský advent 2013. Letos vyjde i datum – první adventní neděle 1. 12. 2013.

Nebudeme ale sázet pouze na jistotu, rádi bychom vyzkoušeli i nové věci. Ale nebudeme vše prozrazovat, ať máme v rukávech také nějaké to překvapení.

Naši milí příznivci, přejeme vám všem do nového roku hodně štěstí a pohody, ať si v našich nabídkách vždy najdete tu svoji akci. Zachovejte nám přízeň a těšíme se na vás!

Frýdlant 20/12/2012


20.12.2012 14:27:18 | přečteno 713x | beranova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load