ENDEFRRUPLNLSPIT

Nadání a nadaní

Mistrovství ČR Martin

Také si stále stěžujete, jaká je dnešní mládež? Že je nic nebaví, nic nedělají atd.? Naštěstí to není vždy pravda a proto jsme rádi, že můžeme uveřejňovat zprávy o skvělé reprezentaci Frýdlantu. Více se dozvíte v článku.

Úspěch je jedna z nejsilněji působících lidských potřeb. Mít ve třídě úspěšného žáka je dar pro každého třídního učitele. Jakýsi bonus v profesi, která se stává psychicky čím dál náročnější. Já mám těch „darů“ ve třídě hned několik. Dva z nich se jmenují Michal a Martin Němcovi, čtrnáctiletá dvojčata, která se od svých pěti let pohybují v prostředí rybářského sportu, od osmi let se věnují rybolovné technice. V současné době trénují asi 3x týdně půl až jednu hodinu a jejich píle se jim začíná vracet. Ve dnech 17. - 19. 5. 2013 se zúčastnili územního kola (bývalé území severočeského kraje) „Zlaté udice“, dovednostní a vědomostní soutěže dětí a mládeže rybářských kroužků ve Stráži pod Ralskem. Družstvo Frýdlantu, jehož vedoucím je Jiří Mikoláš a trenérem Miroslav Němec, ve složení František Lutovský (junior), Pavlína Krausová (žákyně) a žáci: Martin a Michal Němcovi a Pavel a Karolína Erbanovi sklízelo úspěchy: jako družstvo získali 2. místo, v jednotlivcích obsadil Michal 1. místo, Martin 3. místo a nominovali se tím na národní kolo! V čem vlastně soutěžili? „Zlatá udice“ není jen o dovednostech v rybolovné technice, je to i zápolení v poznávání rostlin a živočichů a samozřejmě i v lovu ryb.

Větší úspěch na ně ovšem teprve čekal. 8. června 2013 proběhlo Mistrovství ČR v rybolovné technice juniorů a žáků. Martin i Michal soutěžili v sestavě družstva Územního svazu v těchto disciplínách: 1. muška terče, 2. muška dálka, 3. armberg terč, 4. zátěž terče, 5. zátěž dálka (= pětiboj). Družstvo získalo úžasné 3. místo, Martin Němec se ovšem se svým 2. místem v jednotlivcích stal vicemistrem ČR. Svým klidem, vyrovnaností výsledků a hody na jistotu si tak zajistil svůj zatím životní výsledek.

Kluci mají před sebou ještě další mety: v červnu absolvují (resp. absolvovali -  také úspěšně, pozn. aut.) národní kolo „Zlaté udice“ v Hradci Králové a v září je čeká Liga mládeže v rybolovné technice (RT), snad v Krásném Lese.

Že nemáte představu o tom, co vlastně rybolovná technika obnáší? Také jsem ji neměla, dokud mi kluci se svým tátou nedopřáli praktickou „exkurzi“ do tohoto sportu v jejich tréninkovém prostoru. To umění stojí za zhlédnutí a tak Vás slovy pana Němce zvu na první ligu v RT 14. 9. 2013 k nám do Frýdlantu…

Když je dítě na něco nadané a vy máte možnost ho podporovat, udělejte to všemi možnými způsoby. Dopřejte mu seberealizaci. Vrátí Vám to. Radostí a pocitem pýchy.

Lucie Zralá, třídní učitelka.

Frýdlant 16/7/2013


Rybáři

Úspěšní reprezentanti v rybolovné technice.
NKZU HK Michal

NKZU HK Michal

 
Mistrovství ČR Martin

Mistrovství ČR Martin

 
Mistrovství ČR Michal2

Mistrovství ČR Michal2

 
 
16.7.2013 11:15:44 | přečteno 1041x | beranova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load