ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantský advent 2012

Adventní čas lze vnímat různým způsobem. Mnoho lidí v něm vidí pouze předvánoční šílenství, shánění dárků, generální úklid a nákupy v přeplněných supermarketech. Ale je dost těch, pro které má advent především význam duchovní – zastavit se, zamyslet a prožít příjemné chvíle s přáteli, rodinou, nebo se sebou samými. Ať patříte ke kterékoliv skupině, věříme, že si vyberete v naší předvánoční nabídce ten svůj zážitek.

Sv. Martin ohlásil blížící se zimu a s ní spojené krátící se dny. Proto jsme v listopadu rozsvítili Frýdlant martinskými světélky a pokračovali první adventní nedělí, 2. prosince 2012, byla ve znamení akce „Frýdlantský advent“. Od 13 hodin do pozdního večera se otevřela pomyslná brána adventních trhů. Trh na radnici se nesl v duchu novodobých „měšťanských vánoc“, naopak ve Špitálku jste mohli podlehnout kouzlu staročeské tradice.

Na své si přišly také děti. Byly pro ně připraveny výtvarné dílny, jak na radnici, tak i ve Špitálku. 

Od 16 hodin se pozornost všech přesunula na náměstí, kde proběhl kulturní program. Vyvrcholil rozsvícením Vánočního stromu. Tím ovšem Frýdlantský advent neskončil, v teple obřadní síně předvedl pěvecký sbor Zničehonic adventní koncert„Stavění betléma“.

A proč právě toto téma? Protože první adventní neděle je tím nejvhodnějším časem, kdy se znovu veřejnosti otevřely dveře zrekonstruovaného Frýdlantského betlému.  Od 13 hodin do pozdního večera využilo příležitost navštívit tuto významnou frýdlantskou kulturní památku téměř 300 návštěvníků.

Pokud vás zajímá historie mechanických betlémů, jistě přivítáte přednášku „Kouzlo mechanických betlémů“. V obřadní síni radnice se vám bude věnovat pan Kamil Andres, který svůj život a práci spojil s Třebechovickým betlémem a nemalou mírou přispěl k restaurování betlému frýdlantského. Kouzlo mechanických betlémů na vás zapůsobí v úterý 11. prosince od 17 hodin.

Naše nabídka není ještě u konce. Závěr roku je také ve znamení legrace a zábavy. V Městském kině se o ni postará Zdeněk Izer a Šárka Vaňková v zábavném pořadu „Turné čtyř můstků“. Možná je to trochu nesourodá dvojice, ale o zábavu prý nouze nebude. Není to také jejich první spolupráce, vyzkoušeli si ji v pořadu „Ve dvou se to lépe táhne“. Tak uvidíme! Užijte si zábavný večer 7. prosince 2012 od 19:30 hodin. Využijte výhodnou předprodejní cenu vstupenek v MIC.

A protože se blíží vánoce, chtěli jsme také dát hezký dárek milovníkům koncertů. V úterý 18. prosince od 19 hodin zazní obřadní síní radnice „Vánoční koncert“ v interpretaci Světlany Nálepkové. Večer plný šansonů, vánočních koled a povídání jistě zpříjemní poslední adventní týden před Štědrým dnem.

Doufáme, že vám naše kulturní nabídka dokáže zpříjemnit adventní období.

Pracovníci Odboru kultury a cestovního ruchu vám přejí klidné, ničím nerušené vánoční svátky a mnoho štěstí a úspěchů v novém roce 2013.

Frýdlant 31/11/2012


21.11.2012 7:58:17 - aktualizováno 5.12.2012 13:18:48 | přečteno 1434x | beranova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load