ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant digitalizuje!

kino

Fanoušci našich facebookových stránek a pravidelní čtenáři městského webu už moc dobře vědí, že je řeč o frýdlantském kině, které právě nyní prochází rozsáhlými technickými úpravami.

Výsledkem digitalizace je promítání ve vysoké kvalitě obrazu a zvuku, ale zejména také promítání filmových novinek, které na 35mm kotoučích již nejsou dostupné. Město Frýdlant získalo na digitalizaci dotaci, takže nyní můžeme pomalu začít realizovat kroky, které využijí potenciál, jež frýdlantské kino bezpochyby má.

V první řadě s sebou digitalizace přinese změnu v promítacích dnech. Na rozličné filmové novinky určené pro všechny věkové kategorie se bude moci vyrazit zejména v pátek a o víkendech. Některé všední dny se potom budou věnovat představením pro školy, filmovému klubu ale i tematickým promítáním. „Rádi bychom např. zavedli tzv. Baby kino, při kterém mohou maminky shlédnout film, zatímco si jejich ratolesti mohou hrát přímo v sále. Vše probíhá při snížené hlasitosti zvuku a s mírným osvětlením v sále,“ říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Ing. Libor Štrom.

Naprostou novinkou pro celý Frýdlant je potom zařazení 3D filmů, chystá se systém tzv. pasivních brýlí, které mají nízké pořizovací náklady, navíc si je po skončení představení může divák odnést a využít zase příště.

„Rádi bychom zavedli možnost pravidelného občerstvení v předsálí a zpracujeme také věrnostní program, který stálým návštěvníkům bezpochyby přinese zajímavé výhody. V posledních letech se nám velice osvědčilo zařazovat do programu akcí každý měsíc jedno divadelní představení či koncert uváděný právě v městském kině. Tento trend bychom velice rádi zachovali nebo dokonce ještě rozšířili,“ pokračuje ve výčtu změn Libor Štrom.

V kině se v současné chvíli nacházejí dva kluby, které jsou jako dělané pro pořádání komornějších koncertů, workshopů, přednášek nebo jen tak k posezení po tematicky laděných představeních…

Realizátoři projektu nového kulturního centra ve Frýdlantě chtějí docílit toho, aby kino sloužilo k radosti občanů a návštěvníků všech věkových kategorií a stalo se jakýmsi ústředním kulturním stánkem, kam se bude každý rád vracet.

Předpokládáme, že znovuotevření frýdlantského kina proběhne v druhé polovině měsíce září 2013.

Marie Kolářová, vedoucí Městského informačního centra Frýdlant, tel. 482 464 013

19.8.2013 15:50:37 | přečteno 1146x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load