ENDEFRRUPLNLSPIT

Budoucnost Městského kina Frýdlant je i ve vašich rukou!

Kino 19

Situace, která v současné době vládne ve filmové distribuci, se velmi výrazně projevila i na provozu Městského kina Frýdlant. Jak to funguje v českých kinech, jste se mohli dočíst v červnovém čísle FZ. Ale je to již pár měsíců, takže krátké připomenutí.

  

Důvodem je fakt, že filmoví distributoři nemají zájem produkovat a  půjčovat filmy na klasických kotoučích (35mm filmy). Proto se v současné době tyto filmové kopie vyrábějí v mizivém množství. Podíl na počtu filmových premiér v první polovině letošního roku byl zhruba 20% filmů, které distributoři půjčují právě na filmových kotoučích. K tomu je potřebné také přičíst skutečnost, že tyto filmy jsou vyráběny průměrně ve čtyřech kopiích na celou ČR. Snadno si spočítáte, za jak dlouhou dobu film po premiéře dorazí do „provinčních“ jednosálových kin.

To vše je důvodem, proč je provoz kina v současné době omezený. Ale neznamená to, že bychom na kino zapomněli a uložili tento problém k ledu. Naopak! Hledáme optimální řešení, jak kino co nejrychleji a nejlépe vrátit zpět do kulturního dění ve Frýdlantu. Protože budova nabízí poměrně široké možnosti využití, nechceme fungování kina zúžit jen na promítání filmů v digitální kvalitě, ale i na využití pro další kulturní a společenské akce. Do kina se přestěhoval Filmový klub Gymnázia Frýdlant, divadelní představení a zábavné programy si již také našly svého diváka. Do konce roku vás ještě dva pořady tohoto typu čekají.

Základem je, samozřejmě, promítání aktuálních filmových titulů, které se k vám, divákům, dostanou v co nejkratším čase po premiéře. I za cenu vyššího vstupného, které si filmoví distributoři u digitálních kopií bohužel určují sami. Bez ohledu na typ a charakter kina. Na druhou stranu, nemusíte podnikat cestu do Liberce, film si v klidu a pohodlí užijete v domácím prostředí frýdlantského filmového sálu.

Chceme vám nabídnout možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak by to ve frýdlantském kině mohlo fungovat. Přijďte si užít filmové představení v digitální kvalitě!

Kdy? 23. listopadu 2012 přivezeme do kina na jeden den digitální technologii a promítneme dvě filmová představení. V 16 hodin KOZÍ PŘÍBĚH SE SÝREM 3D, od 20 hodin ATLAS MRAKŮ (česká premiéra 22. listopadu).

Přijďte podpořit frýdlantské kino! Váš zájem je tím pravým hnacím motorem pro rozběh nové etapy v existenci Městského kina Frýdlant!


Frýdlant 31/10/2012


31.10.2012 8:34:35 | přečteno 1923x | beranova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load