ENDEFRRUPLNLSPIT

Bílé Haiku

Bílé Haiku

Výstavní síň městské radnice je hostitelkou výtvarnic Ivy Vykypělové a Zdeny Hrdinové, které vystavují textilní instalace ze sympozia v Agsburgu. 

Textilní objekty vznikly v roce 2011 v Augsburgu v rámci partnerského programu Dialog. Němečtí a čeští výtvarníci vytvořili textilní instalace pro prostor zdejšího Textilního muzea. Z Liberecka byly pozvány Iva Vykypělová a Zdena Hrdinová. Po návratu věcí z Německa se je rozhodly představit i ve Frýdlantě, kde obě působí jako výtvarní pedagogové (Iva na ZUŠ a Zdena na Gymnáziu Frýdlant). 

Textilní objekty Ivy Vykypělové jsou rozměrné, tři metry dlouhé pásy, vždy dvojice textu haiku a jeho ilustrace. Jedná se o ruční grafický tisk na textil kombinovaný s textilními aplikacemi a výšivkou. Formát odkazuje k tradičním japonským závěsným obrazům kakemono, navíc využívá závěsného systému japonských panelů, takže jsou i funkčním interiérovým prvkem.
Zdena Hrdinová vytvořila šité trojrozměrné plastické zvětšeniny mikroskopických detailů rostlin a hmyzu (pavoučí nohy, pylová zrna). Také její objekty se vztahují ke konkrétním haiku, která jsou na výstavě citována.

Všechny objekty jsou prodejné.

Frýdlant 5/1/2013

4.1.2013 9:48:04 | přečteno 1053x | beranova
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load