Barevný podzim zpestří listopadová kultura

Říjnové babí léto je u konce a podzimní nálada je jako stvořená pro kulturní zážitky. Proto je tady naše nabídka.

Již v pátek 1. listopadu se Frýdlant po roce opět rozzáří světýlky. Přijďte přivítat Sv. Martina. Přijede na zámek v 17 hodin a společně s průvodem pojede do města. Na náměstí průvod končí a vy se můžete věnovat podvečerní zábavě na radnici a ve Špitálku. Čeká na vás tradiční martinský jarmark s občerstvením. Akce se koná v rámci oslav Frýdlantského Millenia.

V pátek 8. listopadu se naše frýdlantské kino vrátí do éry 30. a 40. let. Pokud si chcete připomenout atmosféru té doby, určitě si nenechte ujít koncertní pořad „Černobílé písničky“, složený z více než dvaceti filmových šlágrů 30. a 40. let, v podání osvědčeného ansámblu Blue Star Václavy Marka. Průvodcem večera bude milovník starých českých filmů, autor knih o Nataše Gollové i o dalších hvězdách stříbrného plátna, moderátor a spisovatel Aleš Cibulka. Právě ten vám během programu prozradí desítky zajímavostí spojených s kinematografií té doby. Budete mít šanci vidět autentické rekvizity z několika starých český filmů a v zábavných kvízech během programu můžete vyhrát přímo na místě knihy či pamětnické kalendáře z dílny Aleše Cibulky. A pozor, pro seniory je vstupenka výrazně levnější. Rezervujte a nakupujte v klasickém předprodeji.

A u kina ještě zůstaneme – říjen nás příjemně překvapil a my pokračujeme dál. Pravidelnou součástí Frýdlantského zpravodaje se stává měsíční program kina a my doufáme, že si vždy najdete ten svůj film. A jaký byl říjen v kině? To najdete v jiném článku.

Hezký podzimní čas a mnoho krásných kulturních zážitků přejí pracovníci odboru kultury.

Frýdlant 30/10/2013

31.10.2013 12:17:10 | přečteno 756x | beranova