Až se postaví pec, upeče se chleba! Přijďte pomoci!

Spitalek po rekonstrukci 2012

Městské muzeum Frýdlant připravilo ve spolupráci s odborníky ze Severočeského muzea a archeoskanzenu Villa Nova Uhřínov nevšední zážitek pro širokou veřejnost!
Akce proběhne 5.-6. května 2012 v objektu Špitálku v ul. Míru ve Frýdlantu.

Spitalek chlebová pec  z areálu Villa Nova   takto by měla naše pec vypadat, obrázek se otevře v novém okněnález in situ , chlebová pec v místnosti Špitálku, bude presentována v rámci expozice, obrázek se otevře v novém okně
Chlebová pec z areálu Villa Nova takto by měla naše pec vypadat. Nález in situ , chlebová pec v místnosti Špitálku, bude presentována v rámci expozice

Cílem je postavit repliku středověké chlebové pece. Původní chlebová pec byla nalezena v objektu Špitálku během archeologického průzkumu.

Zveme všechny, kdo mají zájem se podílet na tomto unikátním experimentu. V sobotu budeme stavět a dokončovat pec, v neděli si společně upečeme první chléb.

Máme pro vás připravený i doprovodný program, například mletí obilovin, pečení placek a po oba dny od 14 hodin přednášky ve výstavní síni frýdlantské radnice. V sobotu bude o archeoskanzenech v Čechách přednášet PhDr. Dragoun, v neděli odprezentuje téma archeologie na Frýdlantsku Mgr. Petr Brestovanský.

Těšíme se na všechny frýdlantské pomocníky a nadšence! Plakátek k akci je ikona souboruzde!

Foto: Ing. Věra Sobotová
Frýdlant 16/04/2012
Městské muzeum Frýdlant, tel. 482 464 055 a státní památková péče MěÚ Frýdlant, tel. 482 464 057

25.4.2012 10:19:13 | přečteno 1970x | Mgr. Alena Švejdová