Zablácený prostor před zimním stadionem se opravdu řeší

API 9698

Na webových stránkách města Frýdlant se objevil dotaz, zda se Město bude zabývat zabláceným prostorem před zimním stadionem. Jak nám sdělil místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka (ODS), o problému se ví, ale jeho řešení není tak jednoduché, jak na první pohled může vypadat.

V současné době se pracuje na studii realizace sněžné jámy. Zbytkové teplo ze strojovny v jámě sníh přemění ve vodu, která se znova zužitkuje na úpravu ledové plochy. Venku se pak nekupí hromady tajícího sněhu, které se nyní musejí čas od času odvážet. "Záměr však obsahuje mnohá technologická úskalí, která je třeba vyřešit tak, aby se tento způsob likvidace odpadního ledu vyplatil i finančně,“ říká Jiří Stodůlka.

Na plochu před stadionem již byla zpracována studie, jejíž podstatnou část ikona souborusi můžete prohlédnout na obrázku. „V současné době ještě čekáme na konečnou variantu umístění nového kabinového bloku a hned poté bude vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele projektu, který bude obsahovat jak nové zázemí pro halu a stadion, tak řešení venkovního prostoru.“ vysvětluje místostarosta.

Až proběhnou všechny procesy včetně vypracování projektu, výběrového řízení na realizátora prací a samotné stavby, velmi se zlepší možnost parkování před zimním stadionem i komfort pro sportovce a diváky.

Ilustrační foto: archív MěÚ, otevření zimního stadionu v r. 2014
Frýdlant 21/02/2019