ENDEFRRUPLNLSPIT

V květnu 2009 se na webu města objevila sekce „Vy se ptáte, my odpovídáme“

Budova A

Oficiální webové stránky města Frýdlant www.mesto-frydlant.cz od května 2009 zkoušejí novinku. Na baneru po pravé straně stránek se do konce měsíce května místo nadpisu Diskuse objeví „Otázky a odpovědi“, což je systém: Vy se ptáte, my odpovídáme. Do této sekce budou moci přispívat jen zaregistrovaní čtenáři, tj. ti, kteří udají své jméno, příjmení a e-mailovou adresu, na které s nimi budeme případně komunikovat např. pro upřesnění otázky.

Jednotlivé okruhy Otázek a odpovědí se mohou časem změnit, ale zatím jsou definovány takto:

 1. Bezpečnost, doprava
 2. Kultura
 3. Městský úřad
 4. Rozvoj města
 5. Sociální věci, zdravotnictví
 6. Školství
 7. Životní prostředí, vzhled města
 8. Jiné

Pokud registrovaní čtenáři svou otázku vloží do příslušné kategorie, její text se zobrazí v e-mailové poště odpovědného pracovníka. Až on na otázku odpoví, objeví se obojí - otázka i odpověď - na našem webu. Vyhrazujeme si právo otázky případně formálně upravovat (pravopis, stylistika, délka), ale vždy tak, aby nebyl pozměněn jejich faktický obsah.

Co se stane se stávající DISKUSÍ?

Odkaz na DISKUSE se přemístí do vodorovné lišty na hlavní stránce. Stará diskuse podle témat bude uzavřena a její užitečné podněty budou využity pro práci samosprávy i úřadu. Nově budou otevřeny jen časově omezené diskuse a diskuse k aktuálním článkům, tedy k těm, co se objevují na hlavní stránce jako prokliky z Aktualit či Akcí. Pravidlo je: pokud je odkaz na článek na hlavní stránce, může se k vybranému článku diskutovat, pak bude diskuse uzavřena. Na diskuse pod články nemusí úřad ani město reagovat, reagovat bude jen na dotazy v Otázkách a odpovědích. Pokud se však stane, že se v diskusi objeví zajímavý a přínosný podnět, bude na něj reagováno jen, když bude přepsán do Otázek a odpovědí. Výzva k jeho přepsání se v diskusi objeví, je jedno, jestli ji napíše jiný diskutující nebo třeba starosta. Na rozdíl od Otázek a odpovědí se přispěvovatel do diskusí pod články nemusí nikde registrovat a může zůstat v anonymitě.

Pravidla pro diskusi a pro sekci Otázky a odpovědi

 • Vyplněním a odesláním příspěvku uživatel vyslovuje svůj souhlas s úplným zněním těchto pravidel. Za příspěvky nese výhradní odpovědnost autor.
 • Příspěvky by se měly vztahovat k jednotlivým tématům a měly by zachovávat pravidla slušnosti.
 • Zakázány jsou příspěvky obsahující vulgarismy, výrazy hanlivé či odporují právnímu řádu ČR (národnostně, rasově, politicky, nábožensky či jinak diskriminačně zaměřené) a příspěvky s komerčním obsahem.
 • Zakázány jsou příspěvky obsahující reklamu a spam.
 • Příspěvky porušující tato pravidla mohou být smazány.
 • Diskusní příspěvky pod články nevyjadřují oficiální stanovisko provozovatele a nemusí se shodovat s jeho názorem.
 • Je nutné dbát na ochranu osobních údajů!

Tato změna byla dlouho připravována, protože stávající způsob diskuse, která měla sloužit i jako kontakt se samosprávou, byl už pro svou rozlehlost nepřehledný a pro uživatele zatěžující. „Věřím, že si čtenáři našich stránek zvyknou a že se další způsob komunikace osvědčí. Vím, že o bude mnohem náročnější pro ty, kdo budou odpovídat, ale město i úřad se s tímto novým úkolem jistě vyrovná,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který pro sdílení svých názorů s občany hledá stále nové způsoby.

Frýdlant 26/05/09, akt. 15/05/2019 (aš)

26.5.2009 15:32:28 - aktualizováno 15.5.2019 16:16:06 | přečteno 2669x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Odpovědi
RostaK  |  4.6.2009 20:59:06
Až někdy příště-
Všetečka  |  29.5.2009 9:36:06
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load