Kvůli změně trvalého pobytu přijďte v běžné úřední dny

OP Mauerova

Občan se přistěhuje do našeho města - do Frýdlantu v Libereckém kraji - a potřebuje si vyměnit občanský průkaz, protože tam musí mít tu správnou adresu trvalého pobytu. To jsou však dva procesy, kdy nelze využít rezervační systém na páteční službu Občanské průkazy a cestovní pasy! (aš)

Jeden proces totiž patří do služby Evidence obyvatel - zde si změní trvalý pobyt, bude mu ustřihnut roh občanského průkazu a vydána příloha na žlutém papíře. Tohle se děje na všech obcích nebo městech, kam se občan nastěhuje. Frýdlant nemůže přihlásit k trvalému pobytu někoho, kdo se přistěhoval třeba do Višňové nebo Bílého Potoka. Klient si musí dojít na patřičný obecní nebo městský úřad a o změnu trvalého pobytu požádat zde. S sebou si samozřejmě vezme i doklady, kterého ho k tomu opravňují - zpravidla je to kupní nebo nájemní smlouva. Dotazy zodpoví Zlata Mauerová, tel. 488 886 503 nebo zlata.mauerova@mu-frydlant.cz

Druhý proces je výměna občanského průkazu se žlutou přílohou za nový, kde už bude správná adresa trvalého pobytu. O toto si může občan požádat jen na kterémkoli úřadě s rozšířenou působností v celé České republice - tedy i ve Frýdlantu. Klient přijde buď v úřední den bez objednání nebo se může objednat přes rezervační systém i na pátek.

Takže, když to shrneme, jednoduchá rada: Pokud jste se přestěhovali a nemáte ještě u občanského průkazu žlutou přílohu, tak se prosím na pátek do Frýdlantu neobjednávejte!

PS: Doplňujeme informaci z odboru dopravy: Kvůli změně adresy si řidičský průkaz měnit nemusíte! Změnu však musíte do 10 pracovních dnů nahlásit na  kterémkoli registračním místě evidence vozidel v ČR (technický průkaz).

Ilustrační foto: MěÚ Frýdlant
Frýdlant 15/03/2019