Jubilanti to v říjnu 2011 v Besedě opět roztočili!

tanecek

Zdá se, že ve Frýdlantě založili další úspěšnou tradici. Spojit setkání jubilantů s besedou se starostou a potom s tancovačkou s dechovou kapelou Valdštejnka je zjevně opravdu dobrý nápad.

V úterý 18. října 2011 se v 15 hodin v sále restaurace Beseda sešly desítky jubilantů – frýdlantských seniorů. Kromě vzorně připraveného občerstvení a růžové růže je jistě potěšilo devadesátiminutové popovídání s představitelem města - se starostou Danem Ramzerem.

Na volnou zábavu se už do sálu nahrnuli další milovníci dechové hudby, tance a zpěvu. Vždyť hrála jejich oblíbená Valdštejnka! Provozovatel Besedy pan Schleichter se točil okolo občerstvení a dvě stovky účastníků byly spokojené.

Pozvání na akci totiž přijalo i padesát seniorů z Liberce a Jablonce nad Nisou. „S libereckými jsme se nepotkali poprvé, pozvání do Frýdlantu přijali i na jaře, byli tu i na jazzovém koncertu na nádvoří radnice nebo na prohlídce zámku. Naši na oplátku byli již na dvou kuželkářských turnajích v Liberci,“ vypočítává starosta města Dan Ramzer.

Jozifkova, obrázek se otevře v novém okně
Akci navštívilo i Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o. je příspěvkovou organizací města Jablonec nad Nisou. Ředitelkou organizace je Naděžda Jozífková, která je i statutární zástupkyní organizace.

Zúčastnili se také senioři z frýdlantského Domova U Spasitele, jeho vedení zajistilo i dopravu vozíčkářům. Vozíčkáři pak s pomocí doprovodu i tančili.

Zastoupení tu měl i Dům s pečovatelskou službou Frýdlant. Se seniory přišly i pečovatelky se svou vedoucí.

Dorazili i senioři z frýdlantských domácností, přivedli s sebou mladé a nakonec byli v kole všichni – mladí i staří. Tančilo se až do osmi hodin večer!

seniorky, obrázek se otevře v novém okněST, obrázek se otevře v novém okně

„Po celou dobu vládla v sále výborná nálada a pohoda. Bylo vidět, že jsou všichni velmi spokojeni. Dokonce se již teď domlouvali, že se uvidí na dalším plánovaném setkání na jaře příštího roku,“ spokojeně konstatovala hlavní organizátorka akce matrikářka MěÚ Frýdlant Ivana Spatzierová.

Takže nezbývá než všem zúčastněným popřát hodně zdraví, štěstí a pohody do podzimních a zimních dní. A na shledanou na jaře!

Foto: Komunitní středisko Kontakt, Liberec http://www.ksk-liberec.cz/

Frýdlant 20/10/2011