ENDEFRRUPLNLSPIT

I na frýdlantské radnici se v r. 2007 se svatbami roztrhl pytel

Obřadní síň

Magická data lákají v letošním červenci snoubence k uzavření sňatku po celém světě, a ani Frýdlant není výjimkou. V obřadní síni historické radnice si 7. července řeklo své ano čtrnáct dvojic a jeden pár si přál být oddán na zahradě domu v nedalekém Dětřichově.

O týden později byly svatby sice jen dvě, ale velmi netradiční. Jedna se odehrávala pod památným bukem v zrekonstruovaném vodojemu a druhá na zahradě v Bulovce.

V pátek 20.07.2007, kdy je datum obzvláště kouzelně pohledné a i pro zapomnětlivé snadno zapamatovatelné, se na frýdlantské radnici chystá deset svateb. Navíc jeden svatební obřad začne už v poledne na zahradě v Černousích.

Jak nám řekla matrikářka Ivana Spatzierová, svateb skutečně přibývá. „Letos máme už teď splněný počet z roku předcházejícího,“ dívá se do přehledu. Ve Frýdlantě se oddává každý první pátek a každou první a třetí sobotu v měsíci. „Teď se ale dost často stává, že si lidé snaží domluvit i jiné terníny. A zatím jsme jim vždy vyhověli,“ usmívá se matrikářka.

pohled_zespoda, obrázek se otevře v novém okněbalkon_okna_sloup, obrázek se otevře v novém okněokna_MST, obrázek se otevře v novém okně

Frýdlantská radnice je v této době ještě krásnější, protože ji zdobí záplava rozkvetlých muškátů. To oceňují místní obyvatelé, svatebčané i hojní návštěvníci města, kteří s chutí cvakají spouštěmi svých fotoaparátů.

balkon_hlava, obrázek se otevře v novém okněbalkon_socha, obrázek se otevře v novém okně

Foto: archiv a Roman Müller

Frýdlant 19/07/07
(aš)

19.7.2007 10:24:50 - aktualizováno 15.5.2019 16:26:08 | přečteno 1831x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load