VŠICHNI SI ODPOČINOU

Centrum zdravotní a sociální péče Liberec, př. org.

Staráte se doma o seniora? V tom případě by vás mohlo zajímat, že v Liberci existuje sociální služba, která pomáhá rodinám, které se trvale starají o seniora nebo seniorskou manželskou dvojici a čas od času si potřebují odpočinout, načerpat síly pro další péči, zařídit si v klidu své záležitosti nebo chtějí odjet na dovolenou a nemohou svého dědečka či babičku nechat samotné doma (třeba ze zdravotních důvodů).

My se postaráme

Jsme Centrum zdravotní a sociální péče Liberec a mimo jiné sociální služby poskytujeme i služby odlehčovací. A to rovnou dva typy – pobytové služby a služby ambulantní. Znamená to, že „simulujeme“ domácí prostředí, ve kterém senior či senioři tráví svůj čas.
Jak už název vypovídá, v pobytové službě senior po určitý, předem sjednaný čas bydlí. O seniora se starají pracovníci naší organizace a pomáhají s tím, co senior sám nezvládne např.:

- připraví snídani,
- zajistí hygienu,
- podají oběd či večeři,
- a před spaním ještě naklepou polštář.

Denní režim si určuje senior sám dle svých zvyků a potřeb.

Druhý typ služby – ambulantní znamená, že senior do našeho zařízení dochází ve všední dny. Opět se o něho postaráme tak, aby si připadal co nejvíce jako doma. Má k dispozici kuchyňskou linku s velkým jídelním stolem, „obývák“ s televizí a odpočívárnu. Naši pracovníci pomohou např. při podání stravy, při udržování hygienických návyků, zajistí kulturní vyžití a v neposlední řadě seniora pohlídají. Přes den tráví senior čas dle svých zvyklostí – může se věnovat ručním pracím, četbě, společenským hrám, procházkám v doprovodu pečovatelky, sledováním televize či pouze odpočinku.

Kde nás najdete

Všechna zařízení se nacházejí v domech zvláštního určení (domech s pečovatelskou službou)
Pobytová zařízení máme tři:

FIALKA RŮŽOVKA POMNĚNKA
Borový vrch 1031 Burianova 969 Krejčího 1172

Liberec 14 Liberec 6 Liberec 6
( 485 123 666 ( 485 133 243 ( 480 990 122

Ambulantní zařízení se jmenuje:

DOMOVINKA
Krejčího 1172
Liberec 6
( 480 990 122.

Máte zájem o bližší informace?
V tom případě se obraťte na
paní Věru Kubelkovou – tel. 485 123 666, která podá informace o FIALCE
paní Janu Zikmundovou – tel. 485 133 243, která podá informace o RŮŽOVCE
paní Věru Kuklovou – tel. 480 990 122, která podá informace o POMNĚNCE a DOMOVINCE
Informace získáte i na webu www.czasp.cz nebo e-mailem czasp@czasp.cz.

A kdo si tedy odpočine?
V době, kdy se staráme v našich zařízeních o seniora, odpočívá nejen trvale pečující rodina, ale i senior, který získává nové zážitky a podněty.

21.9.2011 14:33:40 | přečteno 911x | lenka.porubska