ENDEFRRUPLNLSPIT

Proč se neudržují frýdlantské hradby? A co ty nevýrazné cedule?

hradby a katovska branka

Při prvním červencovém výběru se ve Schránce důvěry na náměstí T. G. Masaryka objevil anonymní, ale za to velmi konkrétní a svým stylem ostrý příspěvek. Dopisovatel se ptá, proč nejsou udržovány frýdlantské hradby včetně katovské branky? Je to přece kus historie!

„Hradby a katovská branka v Okružní ulici jsou skutečně v žalostném stavu a je to velká škoda. Nejsou bohužel v majetku Města Frýdlant. Jakmile se změní podmínky, Město bude zcela určitě o tyto památné stavby usilovat a pokusí se je co nejdříve uvést do důstojného stavu,“ vysvětluje vedoucí odboru kultury Bc. Luděk Zelenka. Podle odboru majetkosprávní jsou již dnes vidět první kroky, kdy okolí katovské brány bylo alespoň vyčištěno.

Město má pěkné a potřebné cedule nového informačního systému, ale proč jsou tak málo výrazné? Nebyla by lepší červená a bílá? „To by určitě nikdo nepřehlédl,“ zvažuje pisatel.

„V loňském roce obdržela obec Lázně Libverda společně s partnery (Frýdlant a Nové Město pod Smrkem) finanční podporu na realizaci projektu "Frýdlantsko - destinace cestovního ruchu" v rámci SROP, Grantové schéma - Podpora služeb cestovního ruchu pro veřejný sektor,“ uvádí Milan Kysela z investičního oddělení odboru majetkosprávního MěÚ Frýdlant..

Předmětem této dotace byla instalace orientačního dopravního systému (automobilová navigace) a orientačního značení (navigace pro pěší), v uvedené obci a městech.

Vzhledem k tomu, že většina orientačně dopravních značek byla umístěna na silnici I/13, kde správcem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, bylo město nucené dodržovat obecné a závazné podmínky v jednotlivých lokalitách. Omezení týkající se rozměrů, barevných kombinací a technických požadavků muselo odpovídat příslušným ustanovením, tzn. zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a metodickým pokynům ministerstva dopravy.

Z tohoto důvodu je automobilová navigace vyrobena v hnědobílé kombinaci na zn. IS 4 (1350x330 mm), pozink-lis, reflexní a pro pěší jsou formáty 1000x200 mm v zelenožlutém provedení, pro které se rozhodli oba naši partneři. „Červenobílá kombinace, jak navrhuje pisatel, by určitě neprošla“, uzavírá Milan Kysela.

Město se zabývá i anonymními příspěvky do Schránky důvěry, pokud jsou věcné a slušně napsané. Od tohoto dopisovatele je navíc velmi milé, že na konec svého kritického psaní připojil: „Jinak přeji mnoho úspěchů.“

Schránka důvěry jako dlouhodobý projekt prevence kriminality ve Frýdlantu funguje už od roku 2003. Občané v ní často upozorňují na věci, které se jim ve městě nelíbí, které je obtěžují či přímo zlobí. Někdy se objeví i pochvala či povzbuzení. Každopádně se Město Frýdlant se svými radními a úředníky snaží odpovídat veřejně na podněty, které by mohly zajímat více lidí. Tak tomu bylo i tentokráte.

Foto: Jan Mráz: Městské hradby s katovskou brankou

Frýdlant 11/07/07
(aš)

11.7.2007 16:23:11 - aktualizováno 25.7.2007 9:53:54 | přečteno 2591x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load