ENDEFRRUPLNLSPIT

Proč je dětské hřiště zrovna pod mými okny?

ms

Ve Schránce důvěry na náměstí T. G. Masaryka se objevil anonymní, ale za to velmi konkrétní a svým stylem ostrý příspěvek. Dopisovatel se diví a ptá, jak je možné, že se dětská hřiště staví na sídlištích přímo pod okny? Když se vrátí z noční služby, tak moc klidu na vyspání nemá.

„Dětská hřiště pod okny? Jo, jo, tento dotaz se objevil už v minulosti spolu s vrakem auta u paneláku ul. Fügnerova a okolo manipulační plochy pro přistávání vrtulníku vu nemocnice. Souhlasím s pisatelem a kromě hřišť bych za město odstěhoval všechna auta, co pod okny vrčí, pak také houkající sirény projíždějících lékařů a hasičů, štěkající psy a mrouskající se kočky, cvrlikající ptáčky a bzučící hmyz. Nejlépe by bylo, kdybychom udělali protihlukovou vyhlášku, která by stanovila hlasitou řeč pouze mezi 08.00 - 10.00 hodinou dopolední, to aby si lidé mohli aspoň nakoupit a domluvit se u lékaře. Avšak od 10.00 do 22.00 by se mohlo jen šeptat. V noční době pouze spát. Ale co s námi, kteří prý spíme trochu nahlas?“ reaguje nejmenovaný vedoucí odboru frýdlantského městského úřadu.

Proč jsou hřiště od okny, si vysvětlujeme třeba tím, aby maminky mohly od plotny dohlédnout na své malé děti, které si zatím hrají venku. Rozumíme však tomu, že vyspat se po noční směně s povykujícími cizími dětmi pár metrů od hlavy je opravdu obtížné. Ale co se dá dělat?

Určitě je na místě patřičná míra tolerance. Děti jsou děti a chtějí si venku hrát - to je dobře, ať se pěkně hýbou na čerstvém vzduchu. Ale jsou samy schopné se ukáznit, když jejich hra je hlučnější než obvykle? Mají poblíž rodiče, kteří je usměrní? Vždyť zběsile vřeštící děti musí obtěžovat i ty, co zrovna spát nechtějí? Je to otázka slušného chování a určitého taktu. Na druhou stranu - zkusili jste ucpávky do uší? Funguje to. A s nikým se nemusíte dohadovat, nikoho napomínat, nemusíte se rozčilovat. Prostě si je jen koupíte v lékárně a použijete.

Ano, i pro takovéto příspěvky Schránka důvěry ve Frýdlantu funguje! Pokud budou napsané slušně a jasně, budeme se vždy snažit na ně odpovědět. V případě anonymu však nemáme komu, tak nám doufám odpustíte tuto poněkud volnější formu.

Frýdlant 03/07/07
(aš)

11.7.2007 15:01:49 - aktualizováno 12.7.2007 15:00:29 | přečteno 3113x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Tak tenhle pán to nemá v hlavě v pořádku
Frek  |  20.9.2007 12:30:59
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load