ENDEFRRUPLNLSPIT

Parkovacích míst ve Frýdlantě trochu přibyde

Ve Schránce důvěry na náměstí T. G. Masaryka č. p. 99 se objevil poněkud rozhořčený příspěvek, který nabádá úředníky městského úřadu, aby svoje vozy neparkovali u radnice, ale na svém zaměstnaneckém parkovišti u budovy B v Havlíčkově ulici. Tam se ale všechna auta také nevejdou. Pisatel prostě upozorňuje na to, že parkovacích míst je málo a je potřeba s nimi šetřit.

Ve Frýdlantě chybí pohodlné parkování nejen ve středu města, ale i sídlištích. Aut zkrátka přibývá. „V celém Frýdlantském výběžku bylo na konci roku 2005 registrováno téměř třináct tisíc osobních vozidel. Za rok to bylo už o tisícovku více,“ říká Ing. Adolf Lipenský z oddělení dopravy městského úřadu. To znamená, že v průměru více než každý druhý občan Frýdlantského výběžku (a to včetně kojenců a batolat) má na sebe napsáno jedno osobní auto. Někam se ale ta auta dát musí! Jeden z pisatelů do webové Schránky důvěry doporučuje, aby se vystavěl vícepodlažní parkovací dům naproti škole v Husově ulici. Na tomto místě je nepovedený, nedostavěný a chátrající prapůvodně zamýšlený Dům služeb, jehož ruina dělá městu skutečnou ostudu. Objekt však patří soukromé osobě. Jiný pisatel sděluje, že kromě nákupů o víkendu zaparkuje v centru vždy, místo si najde. Diskuse se však teprve rozbíhá.

Město si problém parkování uvědomuje, ale jeho řešení není jednoduché ani levné. Přesto se občané bydlící v Družstevní ulici brzo dočkají osmnácti nových parkovacích míst, která vzniknou zpevněním plochy. Stavaři se do práce pustí hned, jak to počasí dovolí. Rada města tuto akci schválila na svém listopadovém zasedání.

Frýdlant 20/11/07
(aš)

20.11.2007 15:56:53 | přečteno 2271x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Parkovací místa u zámku
Lenka  |  27.8.2013 10:11:45
Líní řidiči
petr tenkrat  |  27.11.2007 9:47:27
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load