Město Frýdlant už má potvrzené dvě dotace

Město Frýdlant už má potvrzené dotace na prevenci kriminality i na stavební úpravy tělocvičny a spojovacího traktu školy v Purkyňově ulici ve Frýdlantu.
Regionální televize RTM o události natočila šot, který si můžete prohlédnout na adrese: http://tvrtm.cz jako třetí příspěvek ve Zprávách z 18. 4. 2008.

V rámci programu Partnerství Frýdlant 2008 bude do městského kamerového systému přidán další kamerový bod v problémové lokalitě u kina, bude vybudováno osvětlení parku v Mezibranské ulici, budou rozmístěny čtyři stojany na kola a veřejnost bude informována např. o možnosti zaevidovat svá jízdní kola na Polici ČR. Na program prevence kriminality Města Frýdlant, který má rozpočet 1.168 tis. Kč, poskytuje Ministerstvo vnitra ČR částku 751 tis. Kč.

00008a, obrázek se otevře v novém okně00015a, obrázek se otevře v novém okně

V budově základní školy v Purkyňově ulici se Město chystá v tomto roce provést tyto práce:

zateplení fasády a výměnu oken spojovacího traktu a tělocvičny, výměnu klempířských prvků fasády, opravu střešní krytiny, zateplení půdního prostoru, osazení termostatických hlavic a výměnu světelných zdrojů.

„Město Frýdlant získalo na opravu školní budovy z Operačního programu životního prostředí (dotace z EU) finanční prostředky ve výši 3,75 mil. Kč a ze Státního fondu životního prostředí 0,22 mil. Kč, zbytek bude financován z městského rozpočtu,“ informovala vedoucí investičního oddělení Zdena Ubiasová.

Purkynova, obrázek se otevře v novém okně

Město Frýdlant očekává výsledky dotačních řízení ještě u projektů rekonstrukce náměstí T. G. M., rekonstrukce koupaliště, stavební úpravy ZŠ Husova, ulic Lužická, Mládeže, V Úvoze. „Dále jsme zažádali o finance na úpravu městského parku a na hasičský žebřík. Do konce dubna 2008 předložíme žádost na rekonstrukci kanalizace a vodovodu opět do Operačního programu životního prostředí. O „evropské peníze“ se chceme ucházet. Jsou zdrojem lidského i investičního rozvoje města. Příprava na jejich čerpání je ale nesmírně náročná¨,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Foto: archiv MěÚ - lokalita, kam uvidí nová kamera, a nová fasáda školy v Purkyňově ulici
Frýdlant 15/04/08
(aš)

16.4.2008 8:26:33 - aktualizováno 21.4.2008 13:19:15 | přečteno 2511x | Mgr. Alena Švejdová