ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantská Policie ČR informuje

policie frydlant

Vážení spoluobčané a čtenáři Frýdlantského zpravodaje, dovolte mi, abych Vás opět seznámil s bezpečnostní situací na teritoriu našeho Obvodního oddělení Policie ČR Frýdlant.
Od počátku roku do konce měsíce října 2007 bylo zaevidováno celkem 313 trestných činů, objasněno jich bylo 243, což činí 73,41 %. Nápad trestných činů za stejné období oproti loňsku mírně vzrostl, zvýšil se však také počet zjištěných pachatelů.

Skladba trestných činů je velmi různorodá - majetková (vloupání do různých objektů, krádeže vozidel), násilná (ublížení na zdraví, omezování osobní svobody, znásilnění), dále obecná kriminalita (zákazy řízení motorových vozidel, opilství, řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění) a v neposlední řadě i hospodářská trestná činnost (úvěrové podvody).

Celková výslednost útvaru je v rámci Okresní ředitelství Policie ČR Liberec hodnocena pozitivně. Na výsledcích se podílí velmi dobrá místní a osobní znalost policistů, kvalitní je i spolupráce s ostatními policejními složkami (kriminalisté, cizinecká a pohraniční policie).

Na úseku veřejného pořádku a dopravy je zde z mého (a zřejmě i z Vašeho pohledu) práce zdejší policie hodnocena nelichotivě. Nedivím se tomu. Určitě byste chtěli více vidět policisty v ulicích, na sídlištích, atd. Věřte mi, že toto je i náš cíl! Ovšem různé nové služební předpisy, metodické pokyny a nařízení a zejména přebujelá administrativa nás stále více „tlačí“ do kanceláří. Odtud se však policie dělat nedá! Je to přece o práci s lidmi, o komunikaci, o znalosti prostředí, o prevenci, atd.

Příslibem změny je navýšení početních stavů policistů našeho útvaru, kdy po vstupu ČR do Schengenského prostoru od 1. ledna 2008 dojde k redukci policistů sloužících na hraničních přechodech v Habarticích a Kunraticích. Pokud vše bude fungovat tak, jak je nám prezentováno, myslím si, že skutečně dojde k výraznému zlepšení v plánování služeb a velení hlídek do terénu. Jsem v tom optimistou.

V měsíci září jste mohli ve větší míře zaznamenat, že ve spolupráci s Městskou policií Frýdlant probíhaly krátkodobé, avšak velice časté dopravní akce zaměřené na rychlost jízdy motorových vozidel. Měřilo se zejména v místech častých dopravních nehod, a také na všech příjezdových komunikacích. Mnozí z Vás jste možná byli rovněž určitým způsobem „finančně postiženi“, ale z hlediska vývoje bezpečnostní situace a dopravní nehodovosti se toto měření projevilo pozitivně. Zvýšený výkon služby na ulicích byl kladně hodnocen i vedením Města Frýdlant. V těchto dopravně bezpečnostních akcích se proto bude i nadále v dalších měsících pokračovat.

Všichni žijeme v uspěchané době, stále se pěšky i v autech za něčím honíme, něco nestíháme, a přitom si málo uvědomujeme, že ze všeho nejdůležitější je naše zdraví a zdraví našich dětí! Každý bychom pro svou ochranu zdraví a života měli něco udělat! Policisté častější prevencí na silnicích, občané dodržováním zákonů, vyhlášek a předpisů. Domnívám se, že to stojí za zamyšlení.

Protože se blíží vánoční svátky, zejména však doba nákupů a shánění dárků pro své nejbližší, dovolím si Vás upozornit na případná nebezpečí. Před nákupními centry a obchody si řádně zkontrolujte svá zaparkovaná vozidla! Nenechávejte v nich odložené věci (nákupní tašky, nářadí, mobilní telefony, atd.). Mějte své peněženky a zejména platební karty pod neustálou kontrolou. U platebních karet v žádném případě neponechávejte svůj PIN!

Přeji Vám hezké dny!

Frýdlant 16/11/07
npor. Bc. Josef Košek, vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR Frýdlant, tel. 482 312 106

19.11.2007 15:14:06 | přečteno 3333x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load