Zloděje s kradeným zbožím dopadli strážníci v herně

Strážníci v herně

Strážníci podle kamerového záznamu z prodejny poznali pachatele, který ukradl zboží téměř za 2000,- Kč.

To, že liberečtí strážníci mají velmi dobrou místní znalost, se opět potvrdilo při zadržení pachatele ve Frýdlantě. Ostraha prodejny potravin jim v sobotu 15. března 2014 ohlásila drobnou krádež neznámým pachatelem a strážníci shlédli záznam z kamer. V pachateli poznali dobře známého  recidivistu, který se často vyskytuje v místní herně. Tam se ho hlídce již několik minut po krádeži podařilo zadržet i s kradeným zbožím. Jeho hodnota byla téměř 2000,- Kč a muž ho měl stále schované pod mikinou. Strážníci předali pachatele pro podezření z trestného činu přímo Policii ČR, protože se majetkové trestné činnosti v posledních třech letech dopouštěl opakovaně.

Činnost strážníků liberecké městské policie ve Frýdlantě, díky níž se ve městě zvýšil pocit bezpečí, si pochvalují občané i spolupracující organizace. „Městská policie Liberec zde plní svou funkci od 2. dubna 2012, takže jsou to nyní dva roky. Jsem moc rád, že veřejnoprávní smlouva mezi Statutárním městem Liberec a Městem Frýdlant byla prodloužena až do roku 2016,“ konstatuje starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Nasmlouvání služby městské policie šetří z frýdlantského rozpočtu ročně téměř dva miliony korun. (aš)

Foto: MP LBC
15/03/2014
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec