Záchrana ženy po dvou dnech pomocí žebříku

zpredu otevrene dvere

Seniorka upadla ve svém bytě a zůstala zaklíněná mezi nábytkem. Po více jak dvou dnech při výpadku elektrické energie uslyšeli její bouchání o pomoc sousedé.

Frýdlant, 28.7.2015 – V úterý krátce před polednem vyjížděly jednotky integrovaného záchranného systému ke zraněné ženě do Frýdlantu, která ležela doma a nemohla vstát. Strážníci, kteří na místo dorazili jako první díky získaným informacím v rámci spolupráce jednotek IZS, si od ochotného souseda vypůjčili žebřík. Jeden z nich poté oknem nahlédl do bytu v druhém poschodí, kde opravdu spatřil ležící starší ženu zaklíněnou mezi pohovkou a postelí. Vzhledem k tomu, že mohla být ohrožena na zdraví či dokonce životě, strážník nezaváhal a otevřeným oknem obratně vstoupil do bytu. Okamžitě ho odemkl a umožnil vstup lékaři rychlé záchranné služby, který dorazil spolu s hasiči. Dehydrovaná seniorka byla převezena do nemocnice, protože na místě, kde upadla, ležela více jak dva dny. Nemohla se hýbat a upozorňovala na sebe klepáním o podlahu a nábytek. To však sousedé uslyšeli až při náhodném výpadku elektrické sítě po více jak osmačtyřiceti hodinách od jejího pádu.

Frýdlant 05/08/2015
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec