V centru města byl v ranních hodinách delší dobu uvázaný pes bez majitele

06 11 fr

Občan města předal v ranních hodinách strážníkům psa, který byl osamoceně uvázaný v centru Frýdlantu.

Frýdlant, 11.6.2014 - V brzkých ranních hodinách kontaktoval liberecké strážníky ve Frýdlantě místní občan. V zadní části parkoviště v ul. Okružní totiž před šestou hodinou objevil psa, který tu byl uvázaný téměř půl hodiny. Oznamovatel setrval u psa přes 20 minut, a jeho majitel se neobjevil. Vzhledem k tomu, že v blízkém okolí ani nebyly žádné otevřené provozovny, kde by se mohl majitel nacházet, přivedl staršího pejska na služebnu městské policie. Strážníci dali psovi vodu a uložili ho do kotce pro nalezené psy. Tam si ho převzal Útulek pro psy Hajniště. Tohoto křížence menšího vzrůstu si majitelé za pár dní vyzvedli.

2012-06-13_Josef štefanides a psí nalezenec
Ilustrační foto: Josef Štefanides z útulku Hajniště si přebírá nalezeného psa (archiv 13/06/2012)

„Pan Josef Kožený by chtěl poděkovat strážníkům Městské policie Liberec za vzorný přístup k nalezeným pejskům. Ověřil jsem si na vlastní oči, že vše funguje a že to se zvířaty umějí. Pan Kožený je příkladem pro naše spoluobčany, aby nebyli ke svému okolí lhostejní, aby si všímali neobvyklých věcí a aktivně se podíleli na jejich řešení,“ říká tisková mluvčí Městského úřadu Frýdlant Mgr. Alena Švejdová.

Frýdlant se jako každé jiné město stále potýká s neukázněnými majiteli psů, kteří po svých malých, větších a největších miláčcích neuklízejí malé, větší ani největší exkrementy neboli hovínka. Ty pak zůstávají ležet na chodnících, pěšinách a v trávnících. „Sice se říká, že šlápnutí do psího lejna znamená štěstí, ale jistě si každý z nás dovede představit jeho předzvěst milejší, pohlednější a voňavější,“ konstatuje Alena Švejdová, která má svou výchovnou metodu. Každého koho přistihne, že po svém psovi uklízí, pochválí. A u těch nepořádných si počká. Ano, je to těžké, ale ono to časem půjde!

Frýdlant 13/06/2014
db, aš

12.6.2014 15:09:22 - aktualizováno 16.6.2014 10:19:57 | přečteno 898x | daniela.buskova