Strážník - záchranář pomáhal zraněné ženě

mp zzs

Běžná kontrolní činnost MP ve Frýdlantu skončila poskytováním první pomoci.

Frýdlant, 20. 11. 2017 - Během svého působení ve Frýdlantu prováděli liberečtí strážníci běžnou kontrolu, když v dopoledních hodinách zpozorovali gestikulujícího muže, který zoufale hledal pomoc. Po příjezdu k místu strážníci zjistili, že zde v tratolišti krve leží žena, která se stala obětí dopravní nehody. Hlavním zraněním bylo devastující poranění ruky spojené s tepenným krvácením. Všichni strážníci jsou pravidelně školeni v poskytování první pomoci, ale tentokrát byl jedním z hlídky strážník s odborným zdravotnickým vzděláním. Ten se okamžitě začal věnovat první pomoci, zatímco druhý strážník alarmoval a navigoval Zdravotnickou záchrannou službu. Zraněné bylo zastavováno krvácení a fixována ruka až do příjezdu sanitky. Na místo byla také přivolána Policie ČR, která si převzala vyšetřování okolností, jak k události došlo. Poděkování zaslouží duchapřítomný muž, který strážníkům na místě ochotně pomáhal.

Frýdlant 23/11/2017
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec