Strážníci zadrželi vandala, který při Valdštejnských slavnostech poničil dopravní značku

nalomena DZ pri uzavirce

Při Valdštejnských slavnostech působila i městská policie, zakročovala mj. proti opilému agresorovi nebo pachateli, který zlomil dopravní značení.

Frýdlant, 15.-17.5.2015 - Městská policie Liberec, která působí ve městě Frýdlant od roku 2012, se podílela na zajištění dodržování veřejného pořádku v průběhu dvanáctého ročníku Valdštejnských slavností. Strážníci mj. prováděli dohled při zajištění pochodňového průchodu a ohňostroje na náměstí nebo asistenci při předání tržby stánků. V sobotu večer poskytli asistenci zdravotní záchranné službě při ošetřování agresivního muže, který ležel silně podnapilý před pódiem. Po sešití tržné rány na čele doprovodili agresora se zdravotníky na záchytnou stanici v Liberci, kde mu byla naměřena hladina alkoholu v krvi přes 2,7 promile. Krátce po půlnoci zajistili pachatele, který zlomil dřevěnou konstrukci přenosného dopravního značení se zákazem vjezdu do ul. Husova. Muž u sebe neměl doklady totožnosti, a proto ho strážníci předvedli na služebnu Policie ČR k ověření a dalšímu řešení. V neděli ráno pak předávali vystrašenou fenku zlatého retrívra do útulku v Krásném Lese. Zvíře se pohybovalo u prodejny Tesco ve Frýdlantě kolem páté hodiny ranní a bylo silně vystrašené.

Frýdlant 24/05/2015
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Libere