Strážníci vyvedli z hořícího bytu 3 osoby a požár uhasili

požár3

Za záchranu života poděkoval strážníkům starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Na tísňovou linku městské policie bylo v pátek 3. března 2017 odpoledne oznámeno, že z jednoho z frýdlantských paneláků vychází z oken kouř. Hlídka městské policie vyrazila na místo a viditelný černý dým jim potvrdil pravdivost oznámení. Strážníci vyběhli do třetího patra, kde z hořícího bytu vyvedli tři osoby. Starší pár se svým vnukem zde ustupovali před požárem, který se jim nedařilo dostat pod kontrolu. Ve chvíli, kdy lidem již nehrozilo bezprostřední nebezpečí, strážníci zalarmovali hasičskou záchrannou službu, odpojili elektřinu a s pomocí požární hadice chodbového požárního hydrantu a ručního hasicího přístroje uhasili hlavní ohnisko požáru. Po příjezdu hasičů byla s pomocí termokamery provedena lokalizace skrytých ložisek a jejich dohašení a odvětrání. Manželský pár i šestiletého hrdinu, který na požár jako první upozornil, převzali k ošetření zdravotníci. Hlídku strážníků i malého chlapce, který jako první uviděl požár a upozornil na něho svou babičku, díky čemuž se dozvěděli o nebezpečí včas, ocenil později starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Strážníci přijali také ocenění od primátora Liberce Tibora Batthyányho i Zastupitelstva města Liberec.

31.3.2017 9:44:14 | přečteno 209x | daniela.buskova