Strážníci si počíhali na bezohledného motorkáře

zpredu otevrene dvere

Člověk se zákazem řízení by neměl machrovat jízdou na motorce.

Strážníkům sloužícím v obci Frýdlant bylo oznámeno bezohledné chování řidiče krosového motocyklu. Dotyčný se údajně proháněl po lesních cestách, v blízkosti zahrádkářské kolonie, dokonce byl viděn, jak jezdí po chodníku. Motorizovaná hlídka zaměřila do lokality svoji kontrolní činnost. Následující den v 11.30 hod. strážníci zpozorovali motorkáře odpovídajícího popisu v ulici Bělíkova. S podezřením, že ani motocykl není schválen k provozu na pozemních komunikacích, byl řidič hlídkou zastaven. Při ověřování totožnosti bylo zjištěno, že muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, dokonce má vysloven i zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu strážníci omezili motorkáře na osobní svobodě. Pro podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí byla přivolána Policie ČR, která si celou záležitost převzala.

Frýdlant 27/03/2019
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Liberec