Strážníci použili proti muži donucovací prostředky, aby zabránili jeho dalšímu sebepoškozování

pouta na rukou

Zmatený muž se před hlídkou městské policie plazil po zemi, bouchal hlavou o služební vozidlo a strážníci nakonec museli použít pouta, aby mu zamezili v dalším ubližování si.

Frýdlant, 3.6.2015 – Během středeční noci zasahovala hlídka městské policie proti zjevně pomatenému agresivnímu muži. V ul. U potoka oslovil hlídku jeden z trojice mužů, a velmi hlasitým a nesouvislým způsobem se strážníky komunikoval. Po chvíli si klekl na kolena a jednoho ze strážníků se snažil chytit za nohu. Ve chvíli, když ho městští policisté chtěli zvednout, se vysmekl, lehl si na zem, a začal opakovaně bouchat hlavou o služební vozidlo. Vzhledem k tomu, že muž nekontroloval své chování a svým jednáním ohrožoval svůj život, použila hlídka pouta, aby mu zabránili v dalším sebepoškozování. Agresor nakonec skončil na Protialkoholní záchytné stanici v Liberci, kam byl převezen ve spolupráci městské policie a Policie České republiky.

Frýdlant 29/06/2015
Bc. Daniela Bušková, tisková mluvčí MP Libere